Kredyty i ich konsolidacja - czy się opłaca? - TRUST.ORG.PL

Kredyty i ich konsolidacja – czy się opłaca?

Kredyty i ich konsolidacja – czy się opłaca?

W ostatnich latach stale słyszy się o tym, że Polacy żyją „na kredyt”. Kiedy brakuje pieniędzy na podstawowe wydatki, nie mówiąc już o pokryciu niespodziewanych wydatków, a nikt z rodziny nie jest w stanie udzielić nam pomocy finansowej, to bardzo często decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Z czasem spłata wszystkich zobowiązań pieniężnych zaczyna przekraczać nasze możliwości. Coraz częściej zdarzają się więc sytuacje, że jedynym sposobem wyjścia z zadłużenia wydaje się być konsolidacja kredytów.

Rodzaje kredytów

Kredyty bankowe można zaciągać na kupno mieszkania czy samochodu. W lombardach udziela się kredytów pod zastaw jakiegoś cennego przedmiotu, natomiast w bankach można starać się o kredyty hipoteczne, zaciągane pod zastaw posiadanej nieruchomości, chociaż są to niewątpliwie jedne z najbardziej niebezpiecznych form kredytu, ponieważ w razie kłopotów ze spłatą można nawet stracić przysłowiowy dach nad głową. Wiele osób decyduje się także na zaciągnięcie tzw. chwilówek, które są bardzo wygodne, ponieważ w wielu wypadkach pracownicy firm pożyczkowych nie wymagają od klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach i cechują się dużą „przyznawalnością”, jednak w razie przekroczenia terminu spłaty trzeba liczyć się z dużymi kosztami przedłużenia pożyczki lub odsetkami za nieterminową spłatę. Kiedy do wszystkich niespłaconych kredytów dochodzą jeszcze odsetki za brak opłaty za prąd, gaz czy telefon, to wówczas dobrym rozwiązaniem wydaje się sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny.

Zasady przyznawania kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wszystkich rat innych kredytów w jedną, która jest niższa i spłata zostaje rozłożona w czasie. Trzeba oczywiście udowodnić pracownikom banku, że będziemy w stanie spłacać taki kredyt i posiadamy jakieś źródło dochodu i liczyć się z tym, że wydłużenie okresu spłacania kredytu konsolidacyjnego spowoduje, że łącznie spłacimy wyższą kwotę niż pierwotnie zakładaliśmy. Dlatego warto sięgnąć po ranking kredytów konsolidacyjnych zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę i wybrać dla siebie najbardziej korzystny z dostępnych na rynku bankowym kredytów konsolidacyjnych.

Dodaj komentarz