Kredyt na umowę zlecenie to nie mit! | Jak?

Kredyt na umowę zlecenie to nie mit! Sprawdź co zrobić, aby uzyskać dodatkowe pieniądze!

Kredyt na umowę zlecenie to nie mit! Sprawdź co zrobić, aby uzyskać dodatkowe pieniądze!

Przyjęło się, że aby uzyskać pożyczkę w banku, niezbędne jest posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Czasy jednak się zmieniły, dlatego obecnie możliwe jest również uzyskanie kredytu, pracując na umowę zlecenie. Produkt można łatwo uzyskać dzięki wsparciu https://splatapozyczek.pl/, w której doświadczeni profesjonaliści każdego dnia pomagają wielu osobom uzyskać ważną i pilną pożyczkę od banku. Co zrobić, aby uzyskać kredyt na umowę zlecenie? Jakie warunki należy spełnić?

Kredyt na umowę zlecenie, a zwykła standardowa pożyczka od banku

Kredyt na umowę zlecenie nie różni się zbytnio od standardowej oferty kredytu. Ogólnie jest to ta sama pożyczka udzielona przez bank, która pozwala finansować określone potrzeby kredytobiorcy. Jedyna różnica dotyczy możliwości zaciągnięcia takiej pożyczki bez konieczności posiadania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Warto tu zaznaczyć, że czasy, w których tylko i wyłącznie taka umowa umożliwiała uzyskanie niezbędnej pożyczki, minęły. Obecnie możliwe jest uzyskanie takiego samego kredytu z umową cywilno-prawną tj. umową zlecenie.

Aby uzyskać zgodę banku na udzielenie kredytu, dobrze jest pamiętać o spełnieniu określonych wymagań. Lista ta w poszczególnych bankach może nieco się różnić – jest to spowodowane indywidualną polityką poszczególnych instytucji. Z tego powodu może dojść do sytuacji, w której jeden bank odmówi Ci udzielenia kredytu, podczas gdy drugi przyjmie Cię z otwartymi ramionami.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt na umowę zlecenie?

Uzyskanie kredytu na umowę zlecenie jest możliwe, jeśli spełni się określone warunki stawiane przez bank. Warto przy tym wspomnieć, że poszczególne kryteria są niżej lub wyżej punktowane i co ważne w każdym banku taka ocena może wyglądać nieco inaczej. Z reguły jednak przy staraniach o kredyt na umowę zlecenie najważniejsze jest posiadanie:

  • co najmniej trzymiesięcznego stażu pracy u obecnego pracodawcy;
  • odpowiednio długiego okresu ważności umowy (im dłużej pozostało do jej końca, tym lepiej);
  • odpowiednio wysokich zarobków, udokumentowanych wyciągami z konta bankowego lub rachunkami do umowy;
  • dobrej historii kredytowej, którą potwierdzi brak negatywnych wpisów w bazie BIK-u;
  • nieprzekraczających możliwości spłaty stałych wydatków i zobowiązań, które pozwalają na zaciągnięcie nowego kredytu.

To tylko niektóre warunki, które powinien spełnić potencjalny kredytobiorca. W przypadku chęci uzyskania kredytu na umowę zlecenie równie ważne jest posiadanie tzw. promesy od pracodawcy. Dokument to deklaracja pracodawcy o przedłużeniu współpracy z pracownikiem w przypadku zakończenia okresu trwania obecnej umowy. Promesa to wygodna deklaracja, która ułatwia uzyskanie ważnego kredytu bez prawnego zobowiązania pracodawcy do przedłużenia umowy.

Co zrobić, aby zyskać dobrą ofertę kredytu przy umowie zlecenie?

Aby uniknąć ryzyka uzyskania odmowy banku, warto zgłosić się do doświadczonych profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się pomocą w udzielaniu różnych pożyczek oraz kredytów. Taką pomoc możesz uzyskać m.in. od firmy Spłata Pożyczek, której specjaliści pomagają uzyskać najlepszą na rynku ofertę kredytu dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty.

Dodaj komentarz