Kredyt gospodarczy – najważniejsze informacje dla kredytobiorcy

Kredyt gospodarczy – najważniejsze informacje

kredyt gospodarczy

Na rynku finansowym istnieje wiele produktów, które mają za zadanie odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby klientów. Prócz tradycyjnych kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i tych, które ułatwią nam zakup samochodu, można znaleźć też mniej popularne produkty. Jednym z nich jest kredyt gospodarczy, o którym zdecydowana większość osób niezwiązanych z bankowością na pewno nie słyszała. Wobec tego, co to jest kredyt gospodarczy, kto go udziela i na jakich warunkach? Podpowiadamy https://habzafinanse.com.pl/co-to-jest-kredyt-gospodarczy/.

Kredyt gospodarczy – na czym polega?

Pojęcie „kredyt gospodarczy” można spotkać stosunkowo rzadko, nie uświadczymy go ani w reklamach telewizyjnych, ani na ulotkach reklamujących znane instytucje finansowe. Może być to związane z faktem, że większość osób kredyt gospodarczy określa mianem kredytu dla przedsiębiorców. Taki kredyt przeznaczony jest na wydatki, które związane są z prowadzeniem lub rozwijaniem firmy.

Nawet bardzo dobrze prosperująca firma, która nie ma kłopotów finansowych może w pewnym momencie potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki. Właśnie dlatego powstał kredyt gospodarczy, którym można sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu czy też inwestycje w nieruchomości, które będą należeć do firmy.

Kredyt gospodarczy – rodzaje

Kredyt gospodarczy to dość ogólnikowe stwierdzenie, ponieważ ten produkt jest bardzo zróżnicowany. Dzięki temu każdy właściciel firmy może znaleźć ofertę, która odpowiada na jego aktualne potrzeby. Najpopularniejsze kredyty gospodarcze to zdecydowanie: kredyt inwestycyjny, obrotowy oraz w kredyt w rachunku bieżącym. Istnieje jeszcze kilka innych produktów, jednak te trzy są zdecydowanie najchętniej wybierane przez przedsiębiorców. Kredytu gospodarczego udzielają banki i to właśnie tam należy szukać ofert.

Kredyt inwestycyjny – warunki

Otrzymanie tego typu kredytu jest trudniejsze niż wzięcie kredytu gotówkowego jako osoba prywatna. Jest tak, ponieważ banki obawiają się ryzyka, jakie wiążę się z pożyczaniem dużych kwot, o które wnioskują przedsiębiorcy. Jeśli chcesz, aby Twoja firma otrzymała kredyt gospodarczy, musisz spełnić kilka podstawowych warunków. Konieczne jest m.in. to aby firma funkcjonowała przynajmniej 12 miesięcy. Kluczowe są także obroty przedsiębiorstwa oraz terminowo opłacane składki do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Podczas składania wniosku niezbędne mogą okazać się faktury, wyciągi z konta firmowego i zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami. Więcej informacji o kredycie gospodarczym znajdziesz na stronie https://habzafinanse.com.pl/co-to-jest-kredyt-gospodarczy/.

Dodaj komentarz