Czy emeryt może wziąć kredyt? | Kredyt dla emeryta

Czy emeryt może wziąć kredyt?

Czy osoba, która jest na emeryturze, może ubiegać się o kredyt? Oczywiście, że tak! Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie dla emeryta, jakie warunki trzeba spełniać, żeby go dostać i na jakie kwoty kredytów, może liczyć osoba, która przeżywa tak zwaną jesień życia.

Kredyt dla emeryta – czy to możliwe?

Często wydaje się nam, że osoby, które przechodzą na emeryturę, nie dostaną kredytu w banku. To nieprawda, a dojrzalszy wiek wcale nie oznacza tego, że drzwi instytucji finansowych są dla takich klientów zamknięte. Na kredyt mogą decydować się nie tylko ludzie młodzi, którzy dopiero zaczynają swoją drogę zawodową. Często emeryci są bardziej wiarygodnymi klientami dla banku, ponieważ mają stabilną sytuację finansową i zazwyczaj spłacają swoje zobowiązania sumiennie, a nawet przed czasem.

O tym, czy ktoś dostanie kredyt, decyduje w największej mierze zdolność kredytowa. To właśnie od niej zależy to, jak duży kredyt zostanie nam zaproponowany i jak długo będziemy go musieli spłacać. Wbrew pozorom emeryci mają czasem większą zdolność niż ludzie młodzi i w średnim wieku. Wynika to z tego, że mają stabilne źródło dochodu w postaci emerytury. W dodatku, gdy jest ona dość wysoka, kredyt dla emeryta może osiągać naprawdę duże sumy. Możliwe jest także otrzymanie kredytu hipotecznego. Będzie on jednak najprawdopodobniej wymagał większego wkładu własnego, dodatkowego kredytobiorcy, a czas spłaty będzie krótszy niż 20 lat przez co miesięczne raty mogą być wyższe. Nie oznacza to jednak, że emeryt powinien zrezygnować o swoich marzeniach np. o budowie domu.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć kredyt dla emeryta?

Aby wziąć kredyt dla emeryta najczęściej wystarczy jedynie przygotować takie dokumenty jak dowód osobisty, legitymację i ostatni wpływ emerytury na konto lub potwierdzenie przekazu pocztowego. Tak jak w przypadku innych kredytów, osoba która stara się o takie finansowanie, zostanie poddana ocenie zdolności kredytowej. Bank z pewnością zweryfikuje historię, kredytową emeryta, źródło dochodów i jego wiek. Osoby po 60 roku życia spokojnie mogą liczyć na kredyt nawet na ponad 10 lat. Osobom po 70 roku życia najczęściej oferuje się już kredyty na 8 lat.

Gdzie emeryt może starać się o kredyt?

Emeryci mogą ubiegać się finansowanie zarówno w banku, jak i prywatnych firmach pożyczkowych. W obu tych miejscach można znaleźć ciekawe oferty dla emerytów. Co ciekawe niektóre banki oferują kredyt dla emerytów o wysokości nawet do 200 tysięcy złotych. To duża kwota, za którą taka osoba może sfinansować marzenia o podróżach, własnym domu lub rozwijaniu pasji – to właśnie na te cele emeryci biorą kredyt najczęściej.

Dodaj komentarz