Konsolidacja chwilówek po terminie - najważniejsze informacje

Konsolidacja chwilówek po terminie – najważniejsze informacje

Konsolidacja chwilówek po terminie – najważniejsze informacje

Łatwość uzyskania chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek udzielanych przez firmy z sektora pozabankowego, sprawia, że można wpaść w poważne kłopoty finansowe. Zaciągniecie kilkunastu pożyczek, a czasami tylko kilku, bardzo często wiążę się nieterminowym spłacaniem zadłużenia. 

Pojawiają się odsetki zwiększające wysokość zadłużenia, a z czasem również wezwania do zapłaty i konkretne działania firmy windykacyjnej, która przejęła dług. Jednak nawet tak trudna sytuacja nie jest bez wyjścia. Firmy pożyczkowe w swoich bogatych ofertach posiadają produkty, dzięki którym zadłużone osoby mogą odzyskać stabilność finansową.

Pożyczki po terminie

Chwilówki można otrzymać w zaledwie kilkanaście minut. Formalności ograniczone są do minimum, które zwykle oznacza okazanie ważnego dowodu osobistego. Wiele osób bez szans na uzyskanie kredytu w banku, który weryfikuje swoich klientów, sprawdzając ich historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, udaje się po wsparcie finansowe do instytucji pozabankowych. Wymagania wobec klienta są tam znacznie niższe i BIK bardzo często nie jest brany pod uwagę. Niestety posiadanie znacznej liczby pożyczek w wielu przypadkach oznacza nieterminowe spłacanie zobowiązań.

Pożyczki po terminie są poważnym problemem, a jego rozwiązania próżno szukać w instytucjach bankowych. Rozwiązaniem, które dla wielu dłużników stanowi ostatnią deskę ratunku, jest konsolidacja chwilówek. Polega ona na połączeniu wszystkich zobowiązań pożyczkobiorcy w jedno regulowane za pomocą jednej raty. Jest to produkt finansowy, dzięki któremu osoby zadłużone dokonują co miesiąc tylko jednej wpłaty o ustalonej wysokości.

Rata pożyczki konsolidacyjnej jest niższa, dzięki wydłużeniu terminu spłaty całkowitego zadłużenia nawet do kilku lat. W ten sposób klient reguluje swoje zadłużenie jedną wpłatą co miesiąc. Należy liczyć się z tym, że pożyczkodawcy naliczają opłaty za usługę. Warto więc dokładnie przyjrzeć się ofertom różnych firm obecnych na rynku finansowym.

Kto może skorzystać z konsolidacji chwilówek?

W przypadku wielu zobowiązań finansowych, które wiążą się z dokonywaniem wielu wpłat na różne konta, ciekawym pomysłem, który zyskuje coraz większą popularność, jest konsolidacja chwilówek. W ten sposób pożyczkobiorca uzyskuje pożyczkę konsolidacyjną, za pomocą, której spłaca wszystkie swoje zadłużenia. Jest to rozwiązanie, które ułatwia wyjście z długów. Rata pożyczki konsolidacyjnej jest dostosowana do naszych potrzeb, a okres na spłatę wyznaczany zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi.

Trudniejszą kwestią są pożyczki po terminie. Ich konsolidacja jest bardziej kłopotliwa, ale również możliwa. Bank jednak nie udzieli nam w takiej sytuacji wsparcia, dlatego należy skorzystać z usług firm pożyczkowych z sektora pozabankowego. Uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej na spłatę pożyczek po terminie obwarowane jest pewnymi wymogami. Podstawowy dotyczy naszej wypłacalności, czyli zweryfikowania, czy mamy stałe źródło dochodu.

Takim jest oczywiście praca na etat, ale na szczęście akceptowana jest również praca na zlecenie i praca oparta na umowie o dzieło. Inne respektowane przez firmy pożyczkowe źródła dochodu to renta lub emerytura. Przedstawienie stosownych dokumentów potwierdzających naszą sytuację finansową jest warunkiem podjęcia negocjacji i ustalania warunków pożyczki konsolidacyjnej.

Konsolidacja chwilówek jest na pewno rozwiązaniem, z którym powinny zapoznać się osoby, które nie są w stanie terminowo spłacać swoich zadłużeń finansowych. Niska rata i długi termin spłaty mogą okazać się jedynym ratunkiem dla osoby zadłużonej.

Dodaj komentarz