Kilka opcji finansowania firmowego samochodu - TRUST.ORG.PL

Kilka opcji finansowania firmowego samochodu

Zakup za gotówkę jest jedną z najpopularniejszych metod finansowania zakupu pojazdu pomimo tego, że jednorazowo trzeba wydać dużą ilość pieniędzy. Brak dodatkowych kosztów, rat i odsetek oraz posiadanie auta na własność, bez podpisywania skomplikowanych umów są wystarczającymi czynnikami zachęcającymi do wyboru tej możliwości. Jednak gdy nie posiadamy wystarczającej sumy na zakup, do wybory mamy 3 pozostałe opcje.

Leasing będący formą najmu lub dzierżawy ruchomych środków trwałych, w tym wypadku samochodu daje możliwość użytkowania auta bez konieczności jego nabycia. Działa on na zasadzie odpłatnej eksploatacji za pośrednictwem ratalnych opłat. Prosty sposób finansowania oraz możliwość wykupienia auta po zakończeniu umowy dla chcących tego osób znajduje coraz więcej nabywców.

Wybierając kredyt stajemy się właścicielami pojazdu, ale w przeciwieństwie do leasingu czeka na nas więcej formalności. Auto na raty umożliwia nam zdobycie wymarzonego samochodu, lecz kosztem sporych odsetek i prowizji. Jednak gdy zdecydujemy się na kredyt samochodowy najlepiej wziąć go w instytucji finansowej bezpośrednio powiązanej z interesującym nas producentem samochodu, np. Volkswagen Polska, Fiat Bank Polska czy Toyota Bank.

Ostatnim ze sposobów pozyskania środków na auto jest wynajem długoterminowy, czyli Full Service Leasing (FSL) będący leasingiem operacyjnym samochodów połączonym z usługami dodatkowymi. To dość wygodny sposób wynajmu, gdyż nie trzeba troszczyć się niczym poza tankowaniem. Mimo tego jest to najrzadziej wybierana metoda. Zapewnia ona również przewidywalność kosztów związanych z eksploatacją auta, serwisem i ubezpieczeniem w kosztach leasingu oraz oszczędność formalności.

Możliwości finansowania pojazdów w Toyota Bank dostosowane są do dwóch podstawowych grup odbiorców: klientów indywidualnych i firm. Osoby prywatne mają do wyboru kredyt lub zakup używanych samochodów, natomiast firmą oferowane są trzy możliwości jak kredyt, leasing i najem długoterminowy. Jak widać Toyota Bank ogółem stosuje wszystkie 4 metody, ale nie każda dostępna jest dla obu grup, np. auto w leasing, i najem długoterminowy może wziąć tylko firma, a za to klient indywidualny ma możliwość zakupu samochodu w gotówce. Jedynie kredyt dostępny jest dla obu typów klientów.

Kredyt samochodowy dotyczy samochodów nowych, używanych i akcesoriów. Toyota bank oferuje cztery rodzaje kredytów: Kredyt Atut, Kredyt Sezonowy (Bonus) i Kredyt Niskie Raty oraz dodatkowy tzw. Program Mobilny dla klientów niepełnosprawnych.

Kredyt Atut gwarantuje niskie oprocentowania przez cały okres kredytowania i elastyczne warunki spłaty. Decyzję o przyznaniu kredytu otrzymuje się już w ciągu godziny.

Kredyt Sezonowy zwany zamiennie jako Bonus oferuje znaczne oszczędności dzięki malejącym odsetkom. W jego ramach otrzymuje się atrakcyjny pakiet promocyjny, a w dowodzie rejestracyjnym właścicielem samochodu jest klient, a nie bank.

W kredycie Niskie Raty spłacasz najniższą miesięczną stawkę przez 3 lata, zawsze jeździsz na gwarancji, a ostatnią ratę spłacasz razem ze sprzedażą samochodu i wymianą na nowy.