Jak ubiegać się o kredyt bez BIK? - TRUST.ORG.PL

Jak ubiegać się o kredyt bez BIK?

Nie ma się co dziwić, że stale rośnie popularność tak zwanych kredytów bez BIK. Bierze się to głównie z tego, iż banki z roku na rok coraz bardziej zaostrzają kryteria udzielania kredytów i pożyczek, wobec tego coraz mniejsza liczba osób może je otrzymać. Jednakże jak to tak naprawdę wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście jest tak, że w przypadku kredytów, gdzie nie jest sprawdzana nasza historia kredytowa przyjdzie nam zapłacić o wiele większe koszty kredytu?

Ważne warunki umowy

W wielu przypadkach na pewno to oprocentowanie będzie nieco wyższe, bowiem takich pożyczek udzielają przeważnie instytucje poza bankowe, które faktycznie w BIK nie grzebią, aczkolwiek muszą również na czymś zarabia. Powszechnie uważa się, że obecnie nie ma się co obawiać brania takich kredytów, o ile podpisujemy umowę z rzetelnymi ludźmi i wiemy na jakie warunki się zgadzamy. To jest niezwykle istotna kwestia i zawsze zwracają na to uwagę, ponieważ w dzisiejszych czasach nie brakuje niestety oszustów, którzy chcieliby żerować na ludzkiej naiwności.

Przede wszystkim zawsze czytaj uważnie wszystkie umowy, bowiem to w nich zawarto szczegółowe warunki kredytu, żebyś potem nie był zdziwiony jakimiś nagłymi kosztami, o których wcześniej nie było mowy.

Po pozytywnej weryfikacji na podany adres mailowy dostarczana jest informacja o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku kredytowego. Negatywną odpowiedź z banku możesz otrzymać w momencie gdy: widniejesz na liście dłużników, nie uregulowałeś poprzedniej pożyczki w banku Net Credit, podałeś fałszywe dane osobowe lub nie masz 20 lat, bądź więcej niż 65. Spłatę zaciągniętej w ten sposób pożyczki można spłacać za pomocą bankowości elektronicznej, w sposób tradycyjny, czyli na poczcie lub w oddziale banku.

Tutaj zaznaczę, że każdy bank dokonuje indywidualnej oceny każdej osoby, która stara się o pożyczkę. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie wyższej lub niższej kwoty kredytu bez podania określonej przyczyny. Bank ten może też odmówić udzielenia pożyczki potencjalnemu kredytobiorcy bez ujawnienia przyczyn jej odmowy.

Jeśli natomiast otrzymamy pożyczkę możemy ją spłacić w dowolnym momencie. Czasami zdarza się też trudna sytuacja, która uniemożliwia spłacenie kolejnej raty pożyczki w terminie. Wówczas możesz zwrócić się do banku z prośbą o odroczenie wpłaty o 14 lub 30 dni. Bank nakłada w tym momencie na kredytobiorcę należne odsetki, które trzeba dodatkowo spłacić. Nakładane są też składki ubepieczeniowe i dodatkowa prowizja. Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie spłacić kolejnej raty w terminie skontaktuj się wcześniej z bankiem. Możesz zrobić to osobiście w placówce banku lub telefonicznie. Numer telefonu znajdziesz w Internecie, wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę: „Kredyt bez bik”.