Kiedy zwykła pożyczka Ci nie pomoże? Konsolidacja i kredyt pomostowy - TRUST.ORG.PL

Kiedy zwykła pożyczka Ci nie pomoże? Konsolidacja i kredyt pomostowy

Kiedy zwykła pożyczka Ci nie pomoże? Konsolidacja i kredyt pomostowy

Podobnie jak w przypadku związków, nieczęsto zdarza się, by poważne problemy finansowe pojawiły się z dnia na dzień. Często można zauważyć wzór czerwonych flag, które mogą wskazywać, że zmierzasz w kierunku kłopotów. Dlatego właśnie zebraliśmy 5 najczęstszych znaków ostrzegawczych, abyś mógł je wcześnie zauważyć i rozwiązać, zanim sprawy zaczną się poważnie komplikować. A najlepsze jest to, że… nie ma potrzeby korzystania z poradni dla par!

Żyjesz od wypłaty do wypłaty

Czy często walczysz, aby Twoje zarobki rozciągnąć do dnia wypłaty? Cóż, jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie jesteś sam. Czy wiesz, że 15% populacji Wielkiej Brytanii nie ma żadnych oszczędności?

Covid nauczył nas jednej rzeczy – życie nie zawsze idzie zgodnie z planem. Dlatego zaleca się, aby mieć wystarczająco dużo oszczędności, aby pokryć wszystkie swoje wydatki przez 3 miesiące. Więc jeśli zrobisz jedno postanowienie noworoczne na 2022 rok, to dlaczego nie otworzyć konta oszczędnościowego? W ten sposób możesz mieć spokój ducha, że masz coś, na czym możesz się oprzeć w razie deszczowego dnia.

Nie stać Cię na spłacanie kart kredytowych co miesiąc

Posiadanie karty kredytowej nie musi być czymś złym. W rzeczywistości, odpowiedzialne korzystanie z niej jest świetnym sposobem na poprawienie swojej oceny kredytowej. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy spłacasz ją w całości na koniec każdego miesiąca. Nie powinieneś polegać na swojej karcie kredytowej jako dodatkowym źródle dochodu, ponieważ może to szybko spowodować wzrost oprocentowania. Jeśli więc całkowite saldo na Twojej karcie kredytowej wydaje się stale rosnąć, może to być znak, że zmierzasz ku kłopotom.

Aby związać koniec z końcem, polegasz na pożyczkach na dzień wypłaty

Pożyczki mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz szybko gotówki w nagłym wypadku. Jednak ze względu na wysokie oprocentowanie i opłaty nie powinny być one wykorzystywane na codzienne wydatki. Jeśli więc stwierdziłeś, że polegasz na nich jako na części swojego dochodu, jest to poważna czerwona flaga, że jesteś na drodze do gromadzenia niemożliwego do opanowania długu.

Ukrywasz swój dług lub wydatki przed bliskimi

Czy zdarza Ci się wyrzucać wyciągi z kart kredytowych zanim zobaczy je Twój partner lub otwierać nowe linie kredytowe w tajemnicy? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, to mogą to być znaki, że zaprzeczasz swoim problemom finansowym.

Najgorsze jest to, że niezdrowa relacja z finansami może mieć wpływ na tych, którzy naprawdę się liczą. Dodatkowo, trzymanie ciężaru problemów finansowych tylko dla siebie będzie obciążać Twoje samopoczucie psychiczne. Pamiętaj więc, że komunikacja jest kluczem i zawsze jest dostępna pomoc, jeśli tylko po nią sięgniesz.

Plusy i minusy konsolidacji zadłużenia

Jeśli znalazłeś się z kwotą długu, która wydaje się niemożliwa do spłacenia, istnieje prawdopodobieństwo, że rozważałeś konsolidację zadłużenia. Co to jest konsolidacja zadłużenia i jak może Ci pomóc w tej sytuacji? Dzięki konsolidacji zadłużenia, wiele pożyczek może zostać zsumowanych w sumę, która jest łatwiejsza do spłacenia. Część Twojego zadłużenia zostanie spłacona, podczas gdy reszta będzie płacona miesięcznie. Jednak zanim wskoczysz na tę możliwość, musisz wziąć pod uwagę, że istnieją zarówno pozytywy, jak i negatywy. Zdając sobie sprawę z obu pozwoli Ci podjąć całkowicie świadomą decyzję.

Plusy konsolidacji długu

Istnieje całkiem sporo plusów korzystania z kredytu konsolidacyjnego zadłużenia. Po pierwsze i najważniejsze, Twój dług natychmiast staje się łatwiejsze do spłacenia. Zamiast mieć dużą sumę długu, który musi być zapłacony, można pozbyć się długu stopniowo każdego miesiąca. Dług, który płacisz będzie bardziej jak rachunek, który jest o wiele łatwiejszy do zarządzania.

Kredyt konsolidacyjny sprawia również, że Twój dług jest łatwiejszy do zrozumienia i obsługi. W tej chwili, prawdopodobnie masz dług z różnych źródeł. Być może pożyczyłeś od firmy pożyczkowej i miałeś dług na karcie kredytowej. Dzięki pożyczce konsolidacyjnej, wszystko jest zebrane w jedną, prostą do zrozumienia sumę ryczałtową.

Z tych wszystkich różnych pożyczek pieniężnych, które spłacasz, będzie zbiór stóp procentowych. Niektóre mogą być niższe, podczas gdy inne będą dość wysokie. Jeśli weźmiesz pożyczkę konsolidacji zadłużenia, będziesz płacić tylko jedną stopę procentową. Stopa ta będzie o wiele niższa niż to, do czego jesteś przyzwyczajony i łatwiejsze do zarządzania.

Wady

Oczywiście, to nie wszystkie dobre wiadomości. Kiedy bierzesz jakąkolwiek pożyczkę, zawsze istnieje możliwość, że gromadzisz więcej długu. W tej sytuacji jest to spowodowane tym, że pożyczka uwalnia więcej Twoich pieniędzy. Będziesz płacił mniej każdego miesiąca za pieniądze, które jesteś winien. Może to brzmieć jak dobra wiadomość, ale niektórzy ludzie wykorzystują dodatkową gotówkę, aby pożyczyć więcej pieniędzy.

Również podczas gdy stopa procentowa będzie niższa, możesz w końcu spłacić więcej. Przyjrzyj się dokładnie warunkom kredytu konsolidacyjnego. Musisz się upewnić, że otrzymujesz najlepszą dostępną ofertę. Jest możliwe, że w końcu zapłacisz więcej, ponieważ spłata trwa dłużej.

Kredyt konsolidacyjny jest przykładem tego, co określa się mianem długu zabezpieczonego. Zasadniczo oznacza to, że jesteś przywiązany do płacenia pieniędzy, które jesteś winien miesięcznie. Jeśli nie dokonasz płatności na czas, możesz stracić więcej, niż się spodziewałeś. Twoja nieruchomość może zostać przejęta, a niektórzy ludzie nawet tracą swoje domy.

Wreszcie, poprzez pożyczkę konsolidacyjną, pożyczkodawca zdejmuje z ciebie twoje poprzednie długi. Może jednak nie zapłacić pieniędzy, które jesteś winien. Zamiast tego może je zatrzymać, wykorzystując je jako kapitał do wynegocjowania niższego kosztu spłaty długu. Pomimo twierdzeń, nie wszystkie firmy konsolidacji zadłużenia są organizacjami charytatywnymi. Wiele z nich działa w tym celu, aby osiągnąć zysk. W tym czasie pieniądze, które jesteś winien, niszczą twoją ocenę kredytową, nawet jeśli je spłacasz.

Jak widać, jest tu wiele informacji, na które należy zwrócić uwagę. Zanim podejmiesz decyzję, musisz przemyśleć warunki pożyczki i to, od kogo ją pożyczasz.

CO TO JEST KREDYT POMOSTOWY?

Niektórzy ludzie słyszeli o kredytach pomostowych, ale nadal nie do końca rozumieją, czym one są. Pożyczka pomostowa jest krótkoterminową opcją finansowania dla osób, które szybko potrzebują pieniędzy. Mogą to być krótkoterminowe pożyczki w nagłych okolicznościach, ale najczęściej dotyczą transakcji na rynku nieruchomości. Jedyną rzeczą w przypadku tego rodzaju pożyczki jest to, że mogą być one droższe niż zwykła pożyczka. Przejdźmy do bardziej szczegółowych informacji:

Co to jest pożyczka pomostowa?

Ten kredyt “wypełnia lukę” pomiędzy zakupem nowego domu a sprzedażą starego. Niektórzy nawet używają kredytu pomostowego, aby kupić dom na aukcji. Dzieje się tak dlatego, że będziesz potrzebował pieniędzy na depozyt na miejscu, ale być może nie sprzedałeś jeszcze swojej poprzedniej nieruchomości.

Popyt na kredyty pomostowe wzrósł w ostatnich latach, ponieważ ludzie chcą zabezpieczyć swoje wymarzone domy tak szybko, jak to możliwe. Powinieneś wiedzieć, że uzyskanie kredytu pomostowego na zakup nieruchomości bez kupca ustawionego w kolejce na Twoją obecną nieruchomość jest ryzykownym posunięciem.

Kredyt pomostowy może pomóc tym, którzy będą posiadali dwie nieruchomości w okresie przejściowym i nie będą mieli na to wystarczającej ilości pieniędzy. Jedynym sposobem, aby uzyskać najlepszą ofertę na kredyt pomostowy jest upewnienie się, że znajdziesz odpowiedniego brokera.

Jak działają kredyty pomostowe?

Istnieją dwa rodzaje kredytów pomostowych:

Otwarty – otwarty kredyt pomostowy nie ma ustalonej daty spłaty, ale będziesz zobowiązany do spłacenia go w ciągu jednego roku. Jeśli zdecydujesz się na ten typ, możesz płacić odsetki w miarę upływu czasu lub w momencie całkowitej spłaty.
Zamknięty – kredyt zamknięty ma ustaloną datę spłaty i jest zwykle używany, jeśli sprzedaż starego domu nie została jeszcze zakończona, ale jest w toku.

Plusy i minusy uzyskania pożyczki pomostowej

Plusy:

 • Elastyczność.
 • Możliwość spłacenia odsetek później.
 • Szybkie załatwienie sprawy.

Wady:

 • Opłaty, opłaty prawne i opłaty za pośrednictwo.
 • Wysokie stopy procentowe.

Firma, która daje Ci kredyt pomostowy będzie musiała zobaczyć, jak planujesz je spłacić. Na przykład z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży domu. Trzeba będzie podać wiele szczegółów, w tym jak planujesz sprzedać swoją nieruchomość i na nieruchomości, którą kupujesz. Potrzebny będzie również plan B, a więc musisz uprzedzić, że Twój plan nie powiedzie się i co z tym zrobisz. To tylko dobry pomysł, aby wziąć go, jeśli wiesz, że będziesz w stanie spłacić go w krótkim czasie.

Pożyczki pomostowe nie są jedyną opcją dla Ciebie. Zazwyczaj taniej jest wziąć kredyt hipoteczny o wysokim wskaźniku LTV. Pożyczki pomostowe nie powinny być Twoim pierwszym wyborem.

Jak powiedzieć partnerowi o swoim zadłużeniu

Wiele osób zmagających się z długami doświadcza uczucia wstydu i winy z powodu swojej sytuacji finansowej. Czasami jednak pojawiają się nieoczekiwane wyboje na drodze, a spłata długów może stać się niemożliwa do opanowania. W takich okolicznościach prośba o pomoc nie jest niczym wstydliwym, a im dłużej będziesz zaprzeczać swoim finansom, tym gorzej dla nich. Pamiętaj, że twoja rodzina i przyjaciele są po to, by pomóc ci w trudnych chwilach. Oto kilka rad, które ułatwią tę rozmowę.

Kluczem jest komunikacja

Często ludzie myślą, że mogą samodzielnie przezwyciężyć swoje problemy finansowe, więc starają się ukryć je przed rodziną i przyjaciółmi. Jednak to często pogarsza problem, ponieważ partnerzy zazwyczaj dowiadują się o tym na końcu i czują się bardziej zdenerwowani, że nie poznali prawdy wcześniej. Dlatego staraj się mówić o swoich finansach, gdy tylko poczujesz się wystarczająco komfortowo w związku.

Bądź przygotowany

Ważne jest, aby przed rozmową o długach zaplanować, co zamierzasz powiedzieć. Pomoże to upewnić się, że nie zostaniesz przytłoczony w danej chwili. Może to obejmować zapisanie następujących kwestii:

 • Jak powstały Twoje problemy z zadłużeniem
 • Ile jesteś winien
 • Jak zamierzasz je spłacić?

Szczerość to najlepsza polityka

Aby utrzymać zaufanie między Tobą a Twoim partnerem, ważne jest, abyś dokładnie wyjaśnił, jak doszło do Twoich problemów z zadłużeniem. Prawdopodobnie wynika to z połączenia czynników niezależnych od Ciebie i kilku błędów, które mogłeś popełnić po drodze. Tak czy inaczej, Twój partner jest o wiele bardziej skłonny do zrozumienia, jeśli będziesz szczery i przepraszający tam, gdzie to konieczne.

Zorganizuj czas na rozmowę

Dobrym pomysłem jest uprzedzenie partnera, że masz coś ważnego do omówienia, a nie rzucanie się na niego znienacka. Odłóż więc na bok konkretny czas na spokojną rozmowę bez rozpraszania uwagi.

Miej plan!

Najlepszym sposobem na upewnienie partnera, że wszystko jest pod kontrolą, jest posiadanie planu działania w celu uporania się z długami. I tu właśnie możemy być pomocni.

Odmówiono Ci pożyczki? Oto co robić dalej

Odmowa udzielenia pożyczki może być niepokojąca. Jednak nie powinno: zdarza się to prawie każdemu w pewnym momencie – ważne jest, jak na to zareagujesz.

W tym artykule przyjrzymy się kilku różnym punktom widzenia, skupiając się na:

 • Dlaczego mogłeś zostać odrzucony dla pożyczki osobistej w pierwszej kolejności, oraz
 • Co możesz z tym zrobić.
 • Powody, dla których mogłeś zostać odrzucony przy przyznawaniu pożyczki osobistej

Więc odmówiono Ci pożyczki osobistej. Dlaczego?

Jedną z rzeczy, która sprawia, że odrzucenie jest trudne, jest to, że często nie zostaniesz poinformowany, dlaczego zostałeś odrzucony o pożyczkę. Istnieje kilka potencjalnych powodów, i chociaż odrzucenie może wydawać się niepokojące, w wielu przypadkach nie ma się czym martwić. W tej sekcji omówimy niektóre z najczęstszych powodów odrzucenia pożyczki osobistej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak działają pożyczki osobiste, zanim się do tego zabierzemy, możesz zajrzeć do naszego przewodnika: czym jest pożyczka osobista?

Możesz nie spełniać kryteriów kwalifikowalności pożyczkodawcy

Dobry wynik kredytowy nie jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, na którą zwracają uwagę pożyczkodawcy, a ponadto będziesz musiał stawić czoła innym kontrolom. Na przykład, większość pożyczkodawców oferuje pożyczki tylko tym pożyczkobiorcom, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii przez określony czas (często 3 lata), i chociaż wielu pożyczkodawców oferuje kredyty osobom powyżej 18 roku życia, niektórzy mają wyższy limit. Jeśli tak jest, jedyne co możesz zrobić, to poczekać lub spróbować u innego dostawcy.

Możesz nie spełniać kryteriów handlowych pożyczkodawcy

Pożyczkodawcy są firmami, tak jak wszystkie inne, i muszą osiągać zyski, aby utrzymać się w biznesie. Oznacza to, że pożyczki, które piszą muszą być opłacalne, a w niektórych przypadkach – nie z twojej winy – możesz nie okazać się opłacalnym klientem (zazwyczaj dlatego, że firma nie jest w stanie obciążyć cię wystarczająco wysoką stopą procentową). W rezultacie, nie ma czegoś takiego jak doskonały wynik kredytowy, który odblokuje każdą pożyczkę – nawet “najlepsi” pożyczkobiorcy będą od czasu do czasu odrzucani.

Przystępność finansowa

Kiedy pożyczkodawca udziela pożyczki, chce mieć pewność, że pożyczkobiorca może sobie pozwolić na jej spłatę. Z jednej strony, może sprawdzić, czy pożyczkobiorca ma historię spłacania kredytu – ale nawet najlepsze intencje nie pomogą, jeśli pożyczkobiorca będzie musiał zmierzyć się ze spłatą zbyt wysokich rat, aby sobie z nimi poradzić. W rezultacie, odpowiedzialni pożyczkodawcy będą brać pod uwagę Twoje dochody i wydatki, rozważając czy zaoferować Ci pożyczkę, i zaoferują Ci tylko tyle, ile według nich możesz łatwo spłacić.

Jeśli uważasz, że przystępność finansowa może Cię powstrzymywać (np. jeśli masz niskie dochody), najprostszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o pożyczkę w mniejszej kwocie, którą będziesz mógł spłacić w bardziej komfortowy sposób.

Czego nie należy robić, jeśli odmówiono Ci pożyczki

Jeśli odmówiono Ci pożyczki, ważne jest, aby nie wpadać w panikę i zastanowić się chwilę przed podjęciem działania.

Czego nie powinieneś robić: dalej składać wniosek

Należy pamiętać o czymś bardzo ważnym: kiedy składasz wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową, wniosek ten pozostawia ślad w Twojej kartotece kredytowej, który mogą zobaczyć inni pożyczkodawcy. Kilka wniosków w Twojej kartotece to nic złego – kredytodawcy oczekują, że będziesz się rozglądać. Jednak duża liczba wniosków w krótkim czasie może sprawić, że będziesz wyglądać, jakbyś desperacko starał się o kredyt, co jest złym sygnałem dla kredytodawcy.

Czego naprawdę nie powinieneś robić: ubiegać się o pożyczkę gotówkową

Jeśli zmagasz się ze złym ratingiem kredytowym, kuszące może być również rozważenie krótkoterminowej pożyczki. Jest to generalnie zły pomysł: nie tylko odsetki są bardzo wysokie, ale może to również zmniejszyć Twoje szanse na ponowne uzyskanie kredytu w przyszłości. Konwencjonalni pożyczkodawcy nie lubią udzielać pożyczek osobom, które w przeszłości zaciągnęły pożyczkę gotówkową – ponownie, jest to postrzegane jako sytuacja, w której pożyczkobiorca nie jest w stanie dobrze zarządzać swoimi finansami.

Dodaj komentarz