Jaki kredyt gotówkowy wybrać? | Najlepszy kredyt gotówkowy

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

Kredyty gotówkowe są jednymi z najczęściej wybieranych typów kredytów w Polsce. Polacy cenią je przede wszystkim za ich dużą elastyczność, a także stosunkowo niewielką ilość formalności, która się z nimi wiąże (w szczególności w porównaniu do wielu innych rodzajów zobowiązań, na przykład kredytów hipotecznych). Z uwagi na fakt, że są one tak popularne i lubiane, co najmniej jedną (a często nawet kilka) ofertę kredytu gotówkowego znajdziemy w niemal każdym banku.

Jest to niewątpliwie rzeczą pozytywną, ponieważ sprawia, że każdy z pewnością znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie, a poszczególne instytucje finansowe muszą czynić oferty coraz bardziej atrakcyjnymi w ramach rywalizacji o klientów. Jednocześnie pojawia się jednak jeden problem, a mianowicie: który kredyt gotówkowy wybrać? Gdzie będzie on najbardziej korzystny?

Na jakie aspekty zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Porównując poszczególne oferty kredytu gotówkowego, kluczowym aspektem będzie z pewnością maksymalna kwota zobowiązania, a także okres spłaty. Należy pamiętać, że maksymalna kwota kredytu będzie zależała nie tylko od ogólnodostępnych parametrów oferty, ale też od zdolności kredytowej klienta. Na to, jaką rzeczywiście największą kwotę będzie można uzyskać, wpłynie więc między innymi wysokość dochodów oraz forma zatrudnienia.

Okres spłaty zobowiązania wpływa znacząco na wysokość raty, więc warto się nad nim dobrze zastanowić. Z zasady kredyty gotówkowe są udzielane na znacznie krótszy okres niż na przykład kredyty hipoteczne, natomiast okres spłaty różni się w zależności od wybranego banku i oferty. Kolejne kluczowe kwestie to oprocentowanie oraz prowizja, a także RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania obliczana jest przy wykorzystaniu nie tylko wspomnianego oprocentowania nominalnego, ale też wszystkich innych kosztów związanych z daną ofertą, więc lepiej świadczy o opłacalności kredytu.

Kredyt gotówkowy z doradcą – najlepszy sposób na korzystny kredyt

Wsparcie doradcy finansowego często kojarzone jest przede wszystkim z kredytami hipotecznymi, które są trudne, czasochłonne i uciążliwe do pozyskania samodzielnie. Chociaż kredyt gotówkowy Poznań jest znacznie mniej złożonym typem zobowiązania, nie oznacza to, że nie przyda się przy jego zaciąganiu wsparcie eksperta.

Jeśli nie będzie się ostrożnym, na kredycie gotówkowym również można sporo przepłacić. W związku z tym najlepiej zaufać specjaliście, który zapozna się z potrzebami i wymaganiami danego klienta, a następnie porówna oferty najważniejszych banków i wskaże, która sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie