Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego?

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego?

Aby otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba spełnić wiele warunków, które stawiają przed swoimi klientami banki. Nie obejdzie się też bez wypełnienia wielu formalności, gromadzenia niezbędnych dokumentów oraz wielu innych kwestii. Niestety wnioskowanie o kredyt nie jest równoznaczne z jego otrzymaniem. Banki niekiedy odrzucają wnioski kredytowe swoich klientów. Dlaczego? Powodów może być wiele i nie zawsze są one do końca znane. Istnieją jednak sposoby na to, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu jeszcze przed zawnioskowaniem o niego. Jakie? Podpowiadamy.

Zadbaj o swoją zdolność kredytową

Zanim bank udzieli Ci kredytu, z pewnością sprawdzi, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. Im będzie ona wyższa, tym większą kwotę kredytu będziesz mógł otrzymać. Czym jednak jest zdolność kredytowa? Jest to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty zobowiązania w wyznaczonym na umowie terminie wraz z odsetkami. Na zdolność kredytową duży wpływ mają dochody, ale nie tylko. Ważna jest także forma zatrudnienia. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony mają większe szanse na otrzymanie zobowiązania niż np. osoby pracujące na umowę o dzieło.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Jednym z lepszych sposobów będzie zadbanie o dobre warunki zatrudnienia i długi staż pracy. Bank zwraca jednak uwagę nie tylko na sferę zawodową swoich klientów. Z pewnością zostaniesz także zapytany o posiadane zobowiązania, wiek, wykształcenie czy też stan cywilny. Wszystkie te kwestie mają znaczenie w kontekście spłaty zobowiązania finansowego.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy doradcy kredytowego

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego, to powinieneś skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Taka osoba wie jak pozyskać atrakcyjne kredyty hipoteczne we Wrocławiu i w ten sposób pomóc swoim klientom w spełnieniu marzeń o posiadaniu własnej nieruchomości. Doradca kredytowy obliczy Twoją zdolność kredytową, podpowie Ci, jak możesz ją poprawić, a także znajdzie korzystną ofertę, na której nie przepłacisz. Oprócz tego możesz liczyć na pomoc w wypełnieniu wniosku kredytowego oraz zgromadzeniu niezbędnych dokumentów.

Pomoc doradcy kredytowego jest bezpłatna, dlatego tym bardziej warto jest z niej skorzystać. Takie osoby zarabiają na prowizjach, które otrzymują od banków, z którymi współpracują. Możesz więc liczyć na to, że zupełnie za darmo będziesz mógł skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie finansów i kredytów bankowych. Jest to korzystne rozwiązanie – szczególnie dla osób, które po raz pierwszy będą zaciągały kredyt hipoteczny.

Ekspert Finansowy Wrocław

ul. Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław
woj. dolnośląskie