Jak wyjść z pętli kredytów | Jak wyjść z zadłużenia | Kredyt | Pożyczka

Jak wyjść z pętli kredytów

Pierwszy kredyt

Jak wyjść z pętli kredytów jest znacznie trudniejszym pytaniem aniżeli to jak w nią wpaść. Oczywiście, że wzięcie jednego kredytu nie spowoduje od razu, że popadniemy w długi i pętlę kredytów. Otrzymanie pierwszego kredytu gotówkowego, opiewającego na kwotę w granicach kilku tysięcy złotych, nie jest bardzo trudne. Wystarczy, że mamy stałe źródło dochodów i przeciętne zarobki. Przy pierwszym kredycie nie mamy żadnej historii kredytowej w BIK, z tego tez powodu bank rozpatruje nasz wniosek pod katem zatrudnienia, zarobków, czyli szeroko rozumianej sytuacji finansowej. To wpływa na naszą zdolność kredytową przy pierwszym kredycie.

 

Kolejne kredyty

Pierwszy kredyt bez problemów spłacamy w kwocie i terminie określonym w umowie. Jeszcze nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo można popaść w pętlę kredytów.  Otrzymanie kolejnego kredytu również nie będzie trudne. Mamy stałą pracę i dochody, dobrą historię w BIK i zdolność kredytową. Kolejna rata staje się już widocznym wydatkiem ale w dalszym ciągu dajemy sobie z tym radę, więc decydujemy się na kolejny kredyt itd. Gro z was może zapytać po co? Należało by raczej spytać nie po co, a dlaczego. Kredyt jest tak pożądany z tego powodu, że w bardzo prosty sposób, szybko, bez wyrzeczeń i wkładu pracy mamy pulę pieniędzy, na którą musielibyśmy pracować i odkładać przez dłuższy czas. Udając się do banku otrzymujemy pieniądze praktycznie od ręki. To główny powód przez, który popadamy w pętlę kredytów. Jednak jak wyjść z pętli kredytów?

 

Jak wyjść z pętli kredytów – psychika

Po pierwsze musimy przestawić w głowie nasze myślenie. Po drugie musimy chcieć wyjść z pętli kredytów, być gotowi na zmiany i szczerze tych zmian chcieć. Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Aby zacząć działać i wyjść z pętli kredytów sprawdź musimy w pełni świadomie zmienić swoje myślenie i postępowanie. Należy zapomnieć o kolejnych kredytach, niepotrzebnych wydatkach, przyjemnościach, a zacząć liczyć się z każdym groszem, oszczędzać i regularnie spłacać zobowiązania.

 

Jak wyjść z pętli kredytów – konsolidacja

Aby wyjść z pętli kredytów, w sytuacji kiedy miesięczne raty przerastają nasze możliwości finansowe i nie jesteśmy w stanie spłacać wszystkich należności w terminie, jest konsolidacja kredytów. Poprzez konsolidację możemy połączyć kilka kredytów w jeden. Dzięki temu możemy zmniejszyć miesięczna kwotę rat, przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

 

Należy jednak pamiętać, że mniejsze miesięczne zobowiązanie to nie sygnał na to aby wziąć kolejny kredyt! Dlatego nasza zmiana powinna zacząć się od nas samych.

Dodaj komentarz