Jak właściwie wybrać pożyczkodawcę? - TRUST.ORG.PL

Jak właściwie wybrać pożyczkodawcę?

Kiedy stykamy się z sytuacją, kiedy jedynym kluczem do rozwiązania problemów jest pożyczenie pieniędzy, wiele ludzi gubi się, ponieważ tak od razu nie wiedzą gdzie można pożyczyć pieniądze, jak można to zrobić i jakiego pożyczkodawcę wybrać. Dla każdego swój, tak samo również jest z pożyczkodawcami – jednemu kredytodawca może spodobać się i pozostanie zadowolony ze współpracy, inny znowuż pozostanie niezadowolony. Dlatego w tym artykule rozpatrzymy zagadnienia, na które należy zwracać uwagę, opowiemy na co trzeba uważać, aby pożyczyć najlepszy kredyt w Internecie. Ponieważ kredytodawców, od których można pożyczyć różne kwoty, w ostatnich latach stało się bardzo wiele, wybrać najbardziej odpowiadającego własnym zapotrzebowaniom nie jest łatwo. Wspólnie dojdziemy do rozumienia o tym, na co należy zwracać uwagę, aby wybór pożyczkodawcy nie doprowadził do błędów, które w końcu mogą mieć poważne skutki.

Pożyczyć pieniądze jest zarówno lekko i niebezpiecznie

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz mieć na pewno o wiele większą jasność co do pożyczenia pieniędzy w Internecie. Aby pożyczenie pieniędzy nastąpiło pomyślnie i bez nieporozumień, przed podpisaniem umowy i pożyczeniem pieniędzy, należy sprecyzować kilka istotnych zagadnień. Ponieważ kredytowaniem podmiotów prywatnych obecnie zajmują się również kredytodawcy niebankowi i jest takich dosyć wiele, postanowiliśmy pomóc tobie, aby proces wypożyczania pieniędzy był prosty i wygodny. W naszej tabeli porównania kredytodawców, obejrzymy pożyczkodawców niebankowych, od których można wypożyczyć pieniądze, poczynając od kilku dziesięciu euro do nawet kilku tysięcy złotych, co już pozwala rozwiązać problem z pytaniem – gdzie pożyczyć pieniądze z najbardziej wygodnymi warunkami.

W tabeli spośród tych pożyczkodawców porównujemy istotne dla pożyczkobiorcy rzeczy – maksymalna możliwa kwota do wypożyczenia, czy wypożyczając od konkretnego pożyczkodawcy po raz pierwszy, pierwszy kredyt jest proponowany bez prowizji, ograniczenia wieku pożyczkobiorcy, jak również standardowe stawki procentowe, jak również z tabeli widzimy, czy kredyt jest dawany bez zastawu i poręczenia. Mówiąc o maksymalnej kwocie pożyczki – tylko rzadki pożyczkodawca już podczas pierwszej pożyczki udostępnia całą wskazaną kwotę kredytu. Wypożyczając pieniądze po raz pierwszy, jest możliwość załatwienia kredytu, na przykład, na 2000 złotych, i zaraz, gdy kredyt zostaje pomyślnie zwrócony, po raz drugi można wypożyczyć już większą kwotę, na przykład 5000 złotych. Limit kredytu zostaje zwiększany pod jednym warunkiem – poprzednie pożyczki muszą być spłacone na czas.

Aby przywabić klienta, wiele kredytodawców oferują możliwość otrzymania pierwszego kredytu bez opłaty odsetek – zwracać należy jedynie wypożyczoną kwotę. W przypadku, gdyby konieczność wypożyczenia powstała ponownie, dla już istniejących klientów jest zastosowywana standardowa stawka procentowa. Jednak wiele pożyczkobiorców są sprytni – oni nie pożyczają ponownie, a zamiast tego zgłaszają się do otrzymania bezprocentowego kredytu od innego pożyczkodawcy, który oferuje pożyczkę bez opłaty prowizji. Ograniczenia wiekowe dla swoich pożyczkobiorców każdy pożyczkodawca ustala samodzielnie, ponieważ ustawodawstwo nie przewiduje wiek pożyczkobiorcy, oprócz tego, że powinien być pełnoletni. Jeszcze sprzed kilku lat pożyczkę można było otrzymać już od 18 roku życia u większości pożyczkodawców. Teraz taką możliwość oferuje niewiele pożyczkodawców, co młodzieży sprawia problemy i niezrozumienie, gdzie można pożyczyć pieniądze.

Na przykład, Stowarzyszenie Łotewskich Pożyczkodawców Niebankowych ustaliła ograniczenia – szybkie kredyty udostępniać jedynie od 20 roku życia, w związku z czym kredyt od członków SŁPN można otrzymać po osiągnięciu 20 roku życia, jednak nie braknie również kredytodawców, którzy wydają kredyt już od 18 roku życia. Są również wyjątki, gdzie wiek nie ma znaczenia, ale w takich przypadkach za zwyczaj jest warunek zastawy czegoś, na przykład auta. Również wysokość opłaty za pożyczkę, czyli stawkę procentową pożyczkodawcy ustalają sami, jednaj najczęściej spotykana jest 10% stawka, która naszym zdaniem za otrzymanie takiej usługi jest odpowiednia. Jednak wysokość stawki procentowej nie jest ściśle ustalona, jest zależna nie tylko od pożyczkodawcy, lecz również od kwoty pożyczki oraz okresu, na jaki jest wydawany kredyt – im większa jest kwota i krótszy okres spłaty, im mniejsza jest prowizja.

Zaleta mikrokredytów jest taka, że można je załatwić przez Internet, nie wychodząc z domu, jak również dla otrzymania takiego kredytu nie jest konieczny zastaw bądź poręczenie. Internet i wyszukiwarki w dniach dzisiejszych stanowią nierozłączną część codzienności każdego człowieka – jest możliwość znaleźć nie tylko pożyczkodawcę i zebrać o nim informacje, przeczytawszy referencje albo skargi, lecz również złożyć wniosek o otrzymanie pożyczki za pomocą komputera/telefonu/tabletu oraz Internetu. Czyni to proces brania kredytu szybkim, prostym i wygodnym, ponieważ nie trzeba przygotowywać żadnych dokumentów oraz oświadczeń, nie trzeba iść do biura pożyczkodawcy i czekać po kilka dni na odpowiedź.

Kolejną zaletą kredytów internetowych jest to, że nie jest potrzebny zastaw albo poręczenie, wyjątek stanowią usługi Motopożyczki, gdzie pieniądze udostępniają w zamian na zastaw auta. Najlepsze pożyczki dla każdego są inne, jeśli masz czas i możliwość, na pewno przed wypożyczeniem pieniędzy, należy krytycznie przeczytać referencje lub skargi, dotyczące wypranego kredytodawcy, aby nie doświadczyć przykrości. Jednak należy brać pod uwagę – pożyczkodawcy, których znajdziesz w naszej tabeli porównawczej, są zaufani oraz bezpieczni, więc jeśli będziesz działać uczciwie i z odpowiedzialnością, problemów nie będzie. Możemy tobie polecić rozważyć swoje możliwości odpłacić za kredyt na czas, jednak to nie jest najważniejsze. Lepiej było by znaleźć jakąś możliwość dodatkowego zarobku albo oszczędzać, aby nie powstawała konieczność wypożyczania pieniędzy. Te najkrótsze drogi do pieniędzy nie zawsze są najlepsze.

Najbardziej wygodni pożyczkodawcy to ci, którzy są porównywani

Internet obecnie proponuje nieograniczone możliwości – są dostępne przeróżne towary i ludzie już więcej nie mogą wyobrazić swojego życia bez Internetu. Każdemu z nas w życiu może zdarzyć się sytuacja, kiedy jest niezbędna jakaś dokładna kwota pieniędzy, na przykład do następnej pensji albo innych dochodów, często musimy zastanawiać się gdzie pożyczyć pieniądze. Jeśli nie ma możliwości doczekać się swoich dochodów i pieniądze są niezbędne zaraz – istnieje możliwość wypożyczenia pieniędzy od którejś ze spółek szybkiego kredytu w Internecie. Z jednej strony podobne usługi są nieco ryzykowne, natomiast z drugiej strony – jeśli pożyczkobiorca ma stabilne dochody comiesięczne – kredyt stanowi świetną możliwość szybko uzyskać niezbędne pieniądze.

Wiele ludzi bierze kredyt w Internecie nie zastanawiając się – nie czytają umowę o kredyt w całości, nie przejrzą wszystkich ofert pożyczki, jak również nie zapoznają się ze stawkami procentowymi kredytu. Dlatego często powstają ogromne zadłużenia i może być zepsuta historia kredytowa klienta. Aby podobne sytuacje nie powstawały, należy bardzo szczegółowo rozważyć, czy pieniądze są aż tak bardzo potrzebne, powinien być stabilny dochód comiesięczny oraz historia kredytowa przyszłego pożyczkobiorcy powinna być pozytywna. Oczywiście, należy podkreślić, że podobne kredyty w Internecie są udostępniane jedynie pełnoletnim mieszkańcom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy nie mają zadłużeń i zobowiązań kredytowych wobec innych spółek. Często, są spółki, które udostępniają podobne kredyty osobom, które posiadają złą historię kredytową, jednak w podobnych przypadkach mogą nie udostępnić całej kwoty, która jest potrzebna.

Ważne jest powiedzieć, iż średnio najbardziej wygodni pożyczkodawcy udostępniają kredyt w wysokości nawet do 10000 złotych. Jednak w wielu spółkach maksymalna kwota kredytu to 3000 – 4000 złotych. W zależności od swoich możliwości i wypłacalności finansowej możesz wybrać najbardziej wygodny dla siebie kredyt. Należy podkreślić, że jeśli potrzebujesz kredyt po raz pierwszy, a przedtem nie pożyczałeś pieniędzy – wiele spółek w Internecie oferują naprawdę korzystną promocję – bezpłatny kredyt. Na przykład, wypożyczasz 500 złotych na 1 miesiąc. To po upływie miesiąca musisz odpłacić z powrotem właśnie tylko 500 złotych – nie musisz płacić stawkę procentową. Jest to bardzo wielka pokusa, więc musisz uważać.