Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny? Poradnik

Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny? Poradnik

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób jedyna szansa na spełnienie marzeń o zakupie lub budowie nieruchomości. Nic więc dziwnego, że jest to popularne zobowiązanie finansowe w naszym kraju, na które co roku decyduje się spora liczba osób. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Aby otrzymać pozytywną decyzję od banku, należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, posiadać wkład własny oraz spełnić jeszcze szereg innych formalności. Zobacz, co możesz zrobić, aby uzyskać korzystny kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny z pomocą doradcy finansowego

Jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas i pieniądze lub po prostu nie masz zbyt dużej wiedzy z zakresu bankowości, to usługa doradztwa finansowego jest właśnie dla Ciebie. Z pomocą doświadczonej osoby możesz uzyskać korzystny kredyt hipoteczny – szybko i sprawnie. Doradca finansowy Kraków zapozna się z Twoimi potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Na tej podstawie zostaną dla Ciebie wybrane najlepsze oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Doradca finansowy może Ci także pomóc w wypełnieniu wniosku, podpowie jak skompletować niezbędne dokumenty oraz przeprowadzi negocjacje z bankiem. Dobry doradca jest w stanie wynegocjować niższe oprocentowanie, marże oraz wiele innych korzystnych dla swojego klienta warunków spłaty.

Wkład własny do kredytu hipotecznego

Aby uzyskanie kredytu hipotecznego było łatwiejsze, należy zgromadzić wkład własny o odpowiedniej wysokości. W zależności od banku wymagane jest od 10% do 20% wkładu własnego. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić nieruchomość za 200 tysięcy złotych, powinieneś posiadać kwotę, która odpowiada od 10 do 20% wartości nieruchomości, czyli w tym przypadku 20 000 – 40 000 zł. Kredyt bez wkładu własnego jest obecnie niemożliwy do uzyskania. Co zrobić w momencie, gdy nie ma się wystarczająco dużych środków? Rozwiązaniem może być ubezpieczenie niskiego wkładu własnego lub pożyczka od rodziny. Warto jednak przygotować się wcześniej do zaciągnięcia kredytu hipotecznego i regularnie odkładać środki pieniężne na wkład własny.

Zdolność kredytowa

Aby uzyskać kredyt hipoteczny na wysoką sumę i z długim okresem spłaty należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Możesz nad nią regularnie pracować np. spłacając na czas raty mniejszych kredytów, czy też robiąc zakupy na raty i spłacając je w terminie, a nawet przed czasem. Na zdolność kredytową składa się wiele czynników, dlatego warto zapoznać się z tym terminem i zapytać doradcy finansowego co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego.

Ekspert Finansowy Kraków
ul. Bracka 2
31-005 Kraków woj. małopolskie

Dodaj komentarz