Jak starać się o trudny kredyt | Pomoc w uzyskaniu pożyczki

Jak starać się o trudny kredyt

Jak starać się o trudny kredyt

Zanim weźmiesz kredyt

Kiedy mówimy o trudny kredycie mamy na myśli taki, który ciężko jest pozyskać. Co jest tego powodem? Bank zanim udzieli nam kredytu ma obowiązek zweryfikować nas w Biurze Informacji Kredytowej oraz sprawdzić naszą sytuację finansową. Te dwie rzeczy w największym stopniu decydują o naszej zdolności kredytowej. Poprzez zdolność kredytową bank rozumie zdolność do spłaty kredytu. Inaczej mówiąc bank weryfikuje czy stać nas na spłatę kredytu. Najczęściej mówimy o trudnym kredycie w sytuacji kiedy już mamy wcześniejsze zobowiązania, nie mamy stałych dochodów, nie spłacamy wcześniejszych zobowiązań terminowo itd. Jednym z popularnych trudnych kredytów jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, skonsolidować nasze wcześniejsze zobowiązania. Głównym założeniem kredyt konsolidacyjnego jest zmniejszenie wysokości miesięcznej raty poprzez wydłużenie okresu kredytowania. W ten sposób zamiast wielu różnych kredytów i kilku rat do spłaty jednocześnie, możemy mieć jeden kredyt i jedną ratę. Kredyt konsolidacyjny to także szansa na ujednolicenie warunków kredytowania. Dzięki temu będziemy mieli szanse na nowo negocjować warunki, gdyż tak na prawdę zaciągamy nowy kredyt, który ma na celu spłatę wcześniejszych zobowiązań. W ich miejsce pojawi się nam jedno zobowiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego. To szansa na wyjście z długów. Ponadto, nie będziemy generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty rat, które nie są małe. W ten sposób nie będziemy także psuć swojej historii kredytowej w BIK, która może przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu w przyszłości.

Jak starać się o trudny kredyt

Tak jak mówiliśmy wyżej trudny kredyt to taki, który trudno jest pozyskać. Samo przez się mówi to, ze nie warto robić tego w pojedynkę. Szczególnie wtedy kiedy tak na prawdę nie bardzo znamy się na finansach i produktach bankowych. Zanim zdecydujemy się na ostateczna decyzję i wysłanie wniosku do banku warto wybrać się bądź zadzwonić do firmy zajmującej się pomocą osobom zadłużonym. Pamiętajcie, że już trzy wnioski o kredyt odrzucone przez bank mogą przesądzić o tym, że nigdzie nie otrzymamy kredytu. Wart więc świadomie wysyłać każdy wniosek. Firma zajmująca się pomocą osobom zadłużonym jest idealnym rozwiązaniem z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że profesjonalny pośrednik kredytowy może negocjować warunki kredytowania z osobą decyzyjną w banku. W ten sposób mamy szanse na produkt bankowy nie dostępny w oddziale banku. To znacznie zwiększa nasze szanse na trudny kredyt.  Ważny także jest czas. Kiedy masz problem nie czekaj i zgłoś się do pośrednika kredytowego. Im szybciej tym większa szansa na powodzenie.

Dodaj komentarz