Dochód pasywny - TRUST.ORG.PL

Dochód pasywny

Jeżeli choć trochę interesujesz się finansami pewnie słyszałeś o dochodzie pasywnym. W skrócie mówiąc jest to dochód, który wpada na twoje konto, bez twojego udziału. Marzenie każdego człowieka na ziemii. No, bo kto by nie chciał leżeć pod palmami i dostawać pieniądze? Jednak czy dochód pasywny jest w ogóle możliwy? Moim zdaniem tak, ale tylko w pewnym stopniu.

Jak mieć dochód pasywny?

Nie da się mieć w pełni dochodu pasywnego, zawsze trzeba wykonać jakąś pracę, jednak częściowo jest to możliwe. Piosenkarze, pisarze i różnej maści artyści dostają tantiemy. Można śmiało to nazwać dochodem pasywnym, ponieważ po wydaniu książki czy płyty przez wiele miesięcy dostają wypłaty. Dodatkowo jak np muzyka jest na portalach streamingowych to również z tego źródła przychodzą nam wypłaty. Oczywiście nie jest to proste, bo taki projekt musi zdobyć dużą popularność, a artysta musi wykonać pracę w postaci napisania/nagrania danej rzeczy, wypromowanie jej czy szukanie dystrybutorów. Są też różnego rodzaju strony takie jak na przykład giełdy kryptowalut. Są tam linki afiliacyjne, w skrócie mówiąc jak ktoś zarejestruje się z twojego linku i później będzie kupował kryptowaluty to ty dostajesz małą część kryptowalut, które on zakupił. Jeśli zaprosimy tak wielu ludzi to zysk robi się całkiem pokaźny i tak naprawdę po zaproszeniu tych ludzi nic nie musimy robić. Oczywiście na początku znowu musimy wykonać pracę i znaleźć ludzi chętnych na rejestrację z naszego linku jednak może to być bardzo opłacalne. Afiliacja jest dość popularna i wiele różnych stron z różnych branż daje nam możliwość zaproszenia osób na ich stronę w zamian za jakiś zysk. Czasem własny biznes można podciągnąć pod zysk pasywny, o ile mamy ludzi, którzy mają część obowiązków na sobie, a my tylko doglądamy naszego biznesu. Niestety często bywa tak, że musimy wykonać ogrom pracy, żeby cokolwiek zarobić.

Warto gonić marzenia

Jeżeli marzysz o wolności finansowej i dochodzie pasywnym to warto do tego dążyć. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak żeby coś przyniosło zyski to trzeba w to zainwestować czas, pieniądze, mieć jakiś pomysł na to. Nie jest to łatwe, ale wizja wolności finansowej i robienie tego co nam się podoba dostając ciągle wypłaty to piękna wizja. Oczywiście nie ma na świecie takiego biznesu, że go zaczniemy i później całe życie będzie nam przynosił zyski, ale możliwość mocno ograniczonej pracy i zarabiania na tych dobrych pieniędzy jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy mieć dobry pomysł, samozaparcie i trochę szczęścia.

Dodaj komentarz