Dlaczego warto trzymać pieniądze w banku? - TRUST.ORG.PL

Dlaczego warto trzymać pieniądze w banku?

Choć mogłoby się wydawać, że konta w bankach mają dziś wszyscy, to okazuje się, że niektórzy z założenie takowego wciąż mają przed sobą. Dlaczego warto zdecydować się na ten krok i założyć konto w banku?

Bezpieczeństwo pieniędzy

Głównym powodem, dla których umieszczenie pieniędzy w banku jest dobrym pomysłem, jest oczywiście bezpieczeństwo naszych finansów. Pieniądze przechowywane w domu mogą się zgubić lub zniszczyć, a nawet zostać skradzione. Jeśli w domu wybuchnie pożar lub mieszkanie zostanie zalane – nasze oszczędności mogą po prostu przepaść. Inaczej jest, gdy wpłacimy je na konto, gdzie nasze fundusze będą po prostu bezpieczne.

Współcześnie konta są doskonale zabezpieczone przed atakami hakerów, jeśli więc będziemy ze swojej strony dbać o bezpieczeństwo hasła umożliwiającego dostęp do pieniędzy, nasze zasoby pieniężne pozostaną tylko do naszej dyspozycji.

Rosnące oszczędności

Co więcej, posiadanie konta umożliwia także zarabianie na oszczędnościach. W zależności od banku, nawet co miesiąc możemy dostawać drobny procent z przechowywanych na koncie pieniędzy. Zwykle nie są to duże kwoty, ale na pewno większe, niż gdyby pieniądze leżały w skarpecie.

Łatwe opłaty

Kolejną olbrzymią zaletą posiadania konta w banku jest to, że dzięki niemu możemy bez problemu płacić za wszystko. Niektóre osoby wciąż lubią płacić za prąd czy telefon na poczcie, ale warto wiedzieć, że nie ma takiej potrzeby. W większości banków posiadając konto możemy załatwić tego typu sprawy przez Internet i to bez absolutnie żadnych opłat.

Łatwe płatności

Podobnie będzie z zakupami. Mając konto w banku z łatwością zapłacimy za zakupy robione przez Internet, niezależnie czy dokonamy ich na stronie danego sklepu, czy na portalu aukcyjnym. Dołączona do konta karta natomiast umożliwia płacenie również w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą gotówki.

Nadzorowanie budżetu

Widząc ile mamy pieniędzy na koncie możemy z łatwością planować domowy budżet. Unikniemy także przykrych niespodzianek. Nie dojdzie nigdy do sytuacji, w której okaże się, że mamy mniej pieniędzy, niż się wydawało. Jeśli mamy konto i dostęp do Internetu, to stan naszych finansów możemy sprawdzić będąc dosłownie wszędzie.

Dostęp do kredytów

Mając konto w banku niejednokrotnie mamy łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych. Nie chodzi tylko o tak zwane debety w ramach konta, czyli sytuację, gdy jego saldo wskazuje minus. W wielu instytucjach udzielających pożyczek wyciąg z konta będzie dowodem na to, że jesteśmy w stanie zaciągnąć zobowiązanie finansowe, a następnie je spłacić.

Dodaj komentarz