Kredyt oddłużeniowy – czy to dobry sposób na wyjście z długów?

Kredyt oddłużeniowy – czy to dobry sposób na wyjście z długów?

Długi to poważny problem, który dotyka coraz większą ilość Polaków. Zbyt duża liczba zobowiązań w połączeniu z nagłą utratą pracy, chorobą czy inną nieprzewidzianą sytuacją, która zmniejsza comiesięczne dochody, może być przyczyną wpadnięcia w pętle zadłużenia. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia i obecnie banki proponują swoim klientom wiele rozwiązań, a jednym z nich jest kredyt oddłużeniowy. Zobacz, na czym polega to zobowiązanie finansowe i czy jest dobrym sposobem na wyjście z długów.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to propozycja dla osób, które mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jest on kierowany do osób, których historia i zdolność kredytowa nie należy do najlepszych. Z tego względu takie zobowiązanie można znaleźć głównie w prywatnych firmach pożyczkowych. Jak wiadomo, banki przed udzieleniem jakiegokolwiek zobowiązania dokładnie weryfikują potencjalnych klientów. Osoby z negatywnymi wpisami w BIK oraz złą zdolnością kredytową mają małe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Dzięki temu produktowi można uregulować dotychczasowe długi, w których skład wchodzą kredyty gotówkowe, ratalne, debety na karcie, a nawet chwilówki. Kredyt oddłużeniowy powstał z myślą o osobach, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Nawet osoby, których pensja została zajęta przez komornika, mogą skorzystać z tego typu zobowiązania. Kredyt oddłużeniowy często jest mylony z konsolidacją, jednak nie są to te same produkty. Kredyt oddłużeniowy jest nieco droższy, trudniej dostępny oraz mogą z niego korzystać osoby ze złym BIK. Konsolidacja to z kolei produkt skierowany do osób, które jeszcze nie mają problemów ze zdolnością i historią kredytową.

Czy kredyt oddłużeniowy może być pomocny w walce z długami?

Dzięki kredytowi oddłużeniowemu dłużnik ma szansę spłacić kilka kredytów jednocześnie. W ten sposób do spłaty pozostaje mu tylko jedna rata, która jest dostosowana do jego możliwości finansowych. Jeśli decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania zostanie podjęta w przemyślany i rozsądny sposób, to może to być dobry sposób na wyjście z pętli długów.

Warto poprosić w tym przypadku o pomoc profesjonalnego doradcę kredytowego. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą ofertę kredytu oddłużeniowego i pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wnioskowaniem o ten produkt finansowy. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z najlepszej oferty, która nie jest ogólnodostępna dla wszystkich osób zainteresowanych takim kredytem.

Dodaj komentarz