Pomoc eksperta finansowego, czyli jak nie przepłacić na kredycie?

Pomoc eksperta finansowego, czyli jak nie przepłacić na kredycie?

Na ostateczny koszt kredytu składa się wiele czynników – przede wszystkim oprocentowanie i prowizja, a także różnego rodzaju opłaty dodatkowe (na przykład opłata przygotowawcza).  W praktyce oznacza to, że kredyt, który ma atrakcyjny jeden z tych czynników niekoniecznie musi być tani. Przykładowo, zobowiązanie może mieć niskie oprocentowanie, ale bardzo wysoką prowizję, przez co będzie mniej korzystne niż inna oferta, w której oba te parametry są bardziej wyrównane. Łatwo jest więc wybrać niewłaściwy produkt i niepotrzebnie na nim przepłacić.

Przez przepłacenie na kredycie należy rozumieć sytuację, w której dostępna jest na rynku inna oferta kredytu, w przypadku której koszt byłby niższy, a klient nieświadomie wybrał droższą opcję. Jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ istnieje skuteczne i proste rozwiązanie, które pozwala unikać tego typu sytuacji. Mowa tutaj oczywiście o skorzystaniu z usług eksperta finansowego.

Jak ekspert finansowy może zapobiec przepłacaniu na kredycie?

Brak czasu, wiedzy i doświadczenia sprawiają, że w przypadku samodzielnego porównywania ofert kredytowych często dochodzi do wyboru niewłaściwej oferty. Kredytobiorcy często sugerują się niewłaściwymi parametrami (na przykład skupiają się za bardzo tylko na oprocentowaniu lub tylko na prowizji, a nie patrzą na kredyt całościowo) lub działają w pośpiechu, co sprzyja popełnianiu błędów.

Lepiej więc, żeby sprawą zajął się doświadczony ekspert finansowy z Poznania. Przejmie on na siebie porównanie poszczególnych ofert i wyselekcjonowanie tych najlepszych, bazując przy tym na wytycznych otrzymanych od klienta odnośnie do kwoty kredytu, okresu spłaty i nie tylko. Specjalista odpowie na wszelkie pytania i omówi różnice między propozycjami poszczególnych banków tak, aby klient mógł podjąć jak najlepszą decyzję.

Ostatecznie dzięki temu kredytobiorca zaciągnie kredyt na najlepszych dostępnych w danej chwili warunkach, a więc zaoszczędzi na odsetkach, prowizji i innych kosztach. Jednocześnie warto wspomnieć, że porównanie ofert przez eksperta jest bezpłatne, nie trzeba się więc obawiać, że co prawda kredyt będzie tańszy, ale będziemy musieli dodatkowo zapłacić za pomoc specjalisty.

Nie tylko tanio, ale też szybko i bezstresowo

Co również jest istotne, pomoc eksperta finansowego dotyczy nie tylko sfery czysto finansowej. Kolejną dużą zaletą korzystania z jego usług jest mniej problemów związanych z załatwianiem wszelkich formalności (a te potrafią być bardzo uciążliwe przy pozyskiwaniu kredytu samodzielnie, zwłaszcza, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny). Dzięki pomocy eksperta cały proces zaciągania kredytu będzie szybszy i bezstresowy.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz