Najlepsze kredyty gotówkowe, czyli jakie? | Gdzie udać się po kredyt gotówkowy

Najlepsze kredyty gotówkowe, czyli jakie?

Funkcjonujący obecnie system wynagradzania pracowników niejako zmusza ich, by w trakcie swojego życia korzystali z kredytów i pożyczek. Oczywiście istnieją osoby, które nigdy nie skorzystały z propozycji banków, jednakże należą one do mniejszości. By pozwolić sobie na mieszkanie, samochód, czy kosztowny sprzęt najczęściej decydujemy się na wzięcie kredytu bądź pożyczki. Brnąc w kwestię oprocentowania często zapominamy jednak o elementarnych pojęciach, które wiążą się z zaciągnięciem zobowiązania, jakim jest kredyt.

O czym nie wolno zapomnieć podczas decyzji o kredycie?

Kredyt, czy pożyczka?

Ważna wiedza to umiejętność odróżnienia kredytu od pożyczki. Zgodnie z ustaleniami ogólnie przyjętymi w polskim systemie prawnym nazwa kredytu i pożyczki nie powinna być używana zamiennie. Kredyt określany jest jako forma pobrania gotówki na określony cel. Kredytobiorca w swoim wniosku jasno musi określić, na co zostaną przeznaczone pieniądze (wyjątkiem jest kredyt gotówkowy na dowolny cel). Co więcej, do udzielania kredytów uprawnione są jedynie banki bądź SKOK-i. Kredyt zawsze ma charakter odpłatnego pożyczenia pieniędzy, co oznacza, że osoby korzystające z tej formy zaciągnięcia zobowiązania zobligowane są do oddania większej kwoty, niż została pożyczona.

Pożyczka z kolei może być udzielana przez każdego- także przez osoby fizyczne. Nie zawsze ma ona charakter odpłatnego świadczenia pieniężnego, co oznacza, że może być ona udzielona w formie rzeczowej i bez naliczania dodatkowych kosztów. W przypadku pożyczki wnioskujący nie musi podawać konkretnego celu przeznaczenia pieniędzy lub pożyczonej rzeczy. Warto jednak pamiętać, że nawet pożyczka zawarta między osobami fizycznymi powinna mieć charakter dokumentu papierowego, który jasno określi strony umowy, kwotę pożyczki, a także obowiązujący termin oddania świadczenia.

Dobry kredyt- czyli jaki?

Dla osoby, która decyduje się na kredyt po raz pierwszy bardzo ważna będzie kwestia kosztów z nim związanych. Warto bowiem pamiętać, że zaciągnięcie zobowiązania w formie kredytu wiąże się z oddaniem większej kwoty, niż ta, którą pożyczamy.

Do wielkości kredytu naliczane są między innymi wynagrodzenie banku w postaci prowizji, czy oprocentowanie kredytu oraz ubezpieczenie kredytu. Pozornie wydawać by się mogło, że najlepsze kredyty gotówkowe – wktorymbanku.pl to takie, których rata spłaty jest najniższa.

Tymczasem przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na okres spłaty, czy RRSO dostępnej oferty. Często okazuje się bowiem, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania stanowczo wykracza poza możliwości kredytobiorcy lub na rynku znajduje się gotówka dostępna przy poniesieniu mniejszej ilości ogólnych kosztów.

Dodaj komentarz