Najlepsze banki - co mają do zaoferowania swoim klientom?

Najlepsze banki – co mają do zaoferowania swoim klientom?

Obecnie, posiadanie konta w banku jest dla większości społeczeństwa równie oczywiste, co poranny prysznic. W związku z tym na rynku mamy ogromną ilość banków, które na wszelkie sposoby starają się zachęcić do korzystania ze swoich usług jak największą rzeszę klientów.  Nie jest to jednak zadanie proste, ponieważ poszczególne oferty różnią się jedynie drobnymi szczegółami, które nie grają aż tak istotnej roli.

Jak banki przyciągają klientów?

Za pozytywnym wizerunkiem każdej firmy stoi sztab profesjonalistów zajmujących się marketingiem oraz PR-em. To właśnie ci ludzie w dużej mierze wpływają na to, czy zechcemy związać się z danym bankiem na stałe. Co jeszcze jest istotne? Oczywiście opłacalność skorzystania z oferowanych usług, a mianowicie:

  • Warunki związane z otwarciem rachunku osobistego. Coraz więcej banków daje swoim klientom możliwość prowadzenia takiego konta zupełnie za darmo, pod warunkiem, że spełnią oni warunki zawarte w umowie. Mogą to być między innymi: określona liczba transakcji wykonanych przy użyciu karty debetowej lub wpływ na konto określonej sumy co najmniej raz w miesiącu. Takie konta za 0 zł działają jak magnes.
  • Atrakcyjne warunki związane z kredytem hipotecznym lub mieszkaniowym. Najlepsze banki na różne sposoby próbują kusić swoich potencjalnych klientów. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i uważać na sprytne sztuczki, które czasem stosują.
  • Korzystne warunki związane z wydaniem karty kredytowej. W tym wypadku najlepsze banki starają się przedstawić ofertę, gdzie karta wydawana jest bezpłatnie, podobnie jak korzystanie z niej. Atrakcyjności dodają dodatkowe braki prowizji oraz możliwość skorzystania z programów ratalnych w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą zadłużenia.

Najlepsze banki – co jeszcze oferują swoim klientom?

Istotną kwestią korzystania z usług banku jest wachlarz możliwości, w jaki możemy skontrolować nasze wydatki. Właśnie dlatego najlepsze banki starają się zapewnić swoim klientom pełną wygodę. Osoby starsze mogą udać się w tym celu do oddziału lub skorzystać z infolinii. Z kolei ci bardziej skomputeryzowani mogą swobodnie zalogować się do bankowości internetowej lub skorzystać z dedykowanej aplikacji bankowej na smartphonie czy tablecie.

Bezpieczeństwo w banku to podstawa

Niezwykle istotnym kryterium podczas wybierania banku, z którego usług będziemy korzystać jest kwestia bezpieczeństwa, którą tak naprawdę zazwyczaj pomijamy. Warto zwrócić uwagę na poufność połączeń, narzędzia i sposoby uwierzytelniania oraz autoryzacji, czy dostępność systemowa. Istnieją specjalistyczne rankingi bezpiecznych banków w Polsce, dobrze przejrzeć przed ostatecznym wyborem.

Dodaj komentarz