Kredyty dla zadłużonych | Jak uzyskać kredyt bez BIK | Pożyczka bez BIK

Kredyty dla zadłużonych

W ostatnich latach bardzo popularne stały się firmy pozabankowe udzielające pożyczek. Jest to efektem zaostrzenia przepisów dotyczących udzielania kredytów przez banki, spowodowanego kolejnymi wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy pozabankowe posiadają w swojej ofercie produkty praktycznie dla każdego, nawet dla osób ze złą historią w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Kredyt bez BIK – oferta firm pozabankowych

Firmy pozabankowe posiadają szeroką ofertę produktów – od chwilówek (niskie kwoty pożyczane przeważnie na okres do 30 dni) do kredytów na wyższe kwoty pożyczane na długi okres. Ich koszt bywa różny, w zależności od firmy i okresu, na jaki zostanie zawarta umowa. W przypadku chwilówek, wiele firm posiada specjalną ofertę dla nowych klientów w postaci darmowej pierwszej pożyczki. Oznacza to, że jeśli zostanie ona spłacona terminowo, klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z jej udzieleniem.

Oferta kredytów pozabankowych powiększa się z miesiąca na miesiąc. Powstają nowe firmy, oferowane są kredyty na wyższe kwoty (nawet do 25 000 zł), a okres kredytowania wydłuża się. Obecnie, oprócz kredytów dla osób fizycznych, na rynku pozabankowym dostępne są także kredyty dla firm. Należy jednak liczyć się z tym, że kredyty firm pozabankowych będą znacznie droższe od kredytów bankowych.

Kto może otrzymać kredyt bez BIK?

Kredyt bez BIK może okazać się dobrym, a czasem nawet jedynym, rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie mogą ubiegać się o kredyt w banku. Zła historia w BIK czy niski scoring nie stoją na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu pozabankowego. W większości przypadków nie jest nawet wymagane zaświadczenie o dochodzie czy udokumentowane wpływy na konto. Wystarczy oświadczenie klienta o osiąganym dochodzie. Należy pamiętać, że nawet jeśli firmy pozabankowe nie sprawdzają BIK (lub sprawdzają, ale nie kierują się danymi zawartymi w bazie), weryfikują one inne bazy, takie jak KRD, BIG Infomonitor czy BIG Erif. Wpis w takiej bazie może okazać się powodem do odmowy udzielenia kredytu. Jednak coraz częściej można spotkać firmy oferujące kredyty dla zadłużonych, a nawet dla osób z zadłużeniem komorniczym.

Jak uzyskać kredyt bez BIK?

Osoba starająca się o uzyskanie kredytu bez BIK musi być przede wszystkim pełnoletnia. W większości przypadków dolna granica wieku to 18 lat, jednak niektóre firmy wprowadziły ograniczenie i minimalny wiek pożyczkobiorcy to nawet 25 lat. Górna granica wieku, w zależności od firmy, to 75-80 lat. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty oraz numer telefonu. O kredyt można starać się przez internet, telefonicznie lub za pośrednictwem doradcy kredytowego. Po wprowadzeniu wniosku i weryfikacji otrzymujemy decyzję. W przypadku decyzji pozytywnej następuje podpisanie umowy i oczekiwanie na pieniądze, które są wypłacane w tym samym dniu. Większość firm pozabankowych w swojej ofercie posiada kilka opcji wypłaty kredytu: przelew, autowypłata w banku Pekao SA lub czek GIRO (który można zrealizować w dowolnym urzędzie pocztowym).

Dodaj komentarz