Kredyt inwestycyjny dla firm | Ską pozyskać pieniądze na inwestycje w firmie

Kredyt inwestycyjny dla firm

Firma i rozwój

Prowadząc firmę musimy liczyć się z koniecznością wprowadzania zmian, nowych rozwiązań i technologii. Nie ma dobrej firmy bez inwestycji. Tylko w ten sposób możemy powiększyć zyski. Jednak mówiąc o tym z tyłu głowy pojawiają się wam także takie słowa jak wysokie koszty i czas. Nie da się ukryć, że inwestycje są kosztowne i nie zaczynają zarabiać od razu, a wymagają często sporo czasu. Prowadząc przedsiębiorstwo musimy zatem wiedzieć jakie mamy sposoby na sfinansowanie inwestycji.

Finansowanie inwestycji

Szukamy sposobów na sfinansowanie swoich inwestycji przede wszystkim wtedy kiedy nie mamy wystarczająco dużo gotówki. Należy jednak wiedzieć o tym, że dysponując pewną pulą środków pieniężnych nie należy przeznaczać wszystkiego na jeden cel. Jeśli więc sfinansowanie inwestycji oznacza dla was pozbycie się wszelkich oszczędności również powinniście pomyśleć nad jakimś dofinansowaniem. Kiedy przeznaczymy wszystkie pieniądze firmy na inwestycje możemy w prosty sposób doprowadzić do braku płynności finansowej. Inwestycje mają przynieść korzyści finansowe, a nie doprowadzić do strat. Dlatego należy robić to z głową.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Aby sfinansować inwestycje, a jednocześnie nie narażać firmy na problemy z płynnością finansową warto zwrócić uwagę na kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje posłuży on nam na sfinansowanie inwestycji takich jak np. unowocześnienie linii produkcyjnej, zakup nowych maszyn i urządzeń, zakup nieruchomości, a także patentów i papierów wartościowych.

Kiedy zdecydujemy się na kredyt inwestycyjny wkład własny jest jak najbardziej pożądany. Jest to jeden z czynników, które wpływają na pozytywną decyzję banku. Własne środki, które przeznaczamy na inwestycję oznaczają bowiem to, że poważnie podchodzimy do sprawy i wierzymy w jej sukces. Największe szanse na kredyt inwestycyjny mają firmy, które działają na rynku min. od roku.  Oczywiście możemy znaleźć także banki, które oferują taki produkt również firmą początkującym. Zdarza się także, że bank wymaga aby firma działa znacznie więcej niż rok. Aby starać się o kredyt inwestycyjny musimy przedstawić w banku dobry biznesplan. To właśnie na jego podstawie bank oceni czy nasza inwestycja ma szansę na powodzenie oraz czy zwrócą się nam koszty inwestycji, a także czy jest ona w stanie dodatkowo zarobić. Oprócz biznesplanu musimy przedstawić stan finansów firmy, a także ustalić co będzie zabezpieczeniem kredytu. Jeśli bank zweryfikuje kondycję finansową firmy i uzna ją za wystarczającą oraz stwierdzi, że nasza inwestycja ma szansę na sukces mamy duże szanse na kredyt inwestycyjny w banku.

Dodaj komentarz