Karty kredytowe Prepaid — czym są ? | Karta debetowa | Kredyt | Bank

Karty kredytowe Prepaid — czym są ?

Karty kredytowe Prepaid to bardzo ciekawe rozwiązanie bankowe, które umożliwia przechowywanie pieniędzy na osobnym koncie i wypłacanie ich za pomocą plastikowej karty kredytowej. Choć to rozwiązanie nie jest bardzo popularne — to wiele osób korzystających z niego chwali je sobie. Czym tak konkretnie są karty Pre-Paid ? Czy są darmowe ? Jak się ich używa ? W dalszej części tekstu odpowiadamy na te pytania i wyjaśniamy zasadę ich działania ?

Jak działa karta Pre-Paid ?

Karta kredytowa Pre-Paid a właściwie debetowa — bo tak należy ją zgodnie z funkcjonalnością nazywać to karta do odrębnego rachunku bankowego. Zakładamy go jako osobny i nowy a karta do niego wydana służy do płacenia w sklepach, internecie czy wypłacaniu gotówki z bankomatu.

Cały proces używania karty Pre-Paid polega na tym, iż początku wpłacamy na konto środki, a później przy pomocy karty możemy dokonywać wyżej wymienionych czynności. Nie możemy na takiej karcie zejść poniżej zera, a w przypadku braku pieniędzy transakcja nie zostanie zrealizowana. To doskonały sposób na uporządkowanie swoich spraw bankowych. W ten sposób nie musimy mieszkać wydatków, rat kredytowych czy środków odkładanych na koncie z tymi, które chcemy tylko wydać na bieżąco.

Gdzie można kupić kartę Pre-Paid ?

Zakup takiej karty jest możliwy w kilku polskich bankach. Aby tego dokonać, należy mieć przy sobie tylko dowód osobisty — a w części przypadków nie trzeba otwierać nawet konta. Zostanie wtedy nam przypisane rachunek techniczny, który będziemy zasilać i będzie służył tylko do tego celu. Karta zostanie przeważnie wydana nam na miejscu w dniu wizyty w banku, ale możliwa jest też wysyłka na adres korespondencyjny.

Korzyści z używania karty Pre-Paid

Korzyści z używania karty Pre-Paid jest bardzo wiele. Pierwszą jest możliwość uporządkowania swoich spraw finansowych i wygodne zarządzanie gotówką przeznaczoną na bieżące wydatki. Kolejnym plusem jest kontrola wydawanych funduszy. Przez przypadek nie wejdziemy na debet i pochopnie nie wydamy zbyt dużej ilości pieniędzy — jak ma to miejsce w przypadku kredytu na karcie kredytowej. Następnym plusem jest fakt, że jeśli karta zostanie nam skradziona, to stracimy tylko tyle pieniędzy — ile na niej obecnie się znajduje. Główne oszczędności dalej bezpiecznie będą znajdowały się na innym koncie w banku.

Dodaj komentarz