Jak wyjść z długów? | Konsolidacja pożyczek | Kredyt konsolidacyjny

Jak wyjść z długów?

Trudna sytuacja materialna doprowadziła do zadłużenia, które trudno jest uregulować? Nieplanowane wydatki stały się problemem, gdyż limit na karcie kredytowej został przekroczony? Jedna, nierozsądna decyzja skutkuje zobowiązaniem finansowym, które obecnie trudno jest spłacić? Co zrobić w sytuacji, gdy długi stały się niemożliwe do spłaty, a procedura windykacyjna została wdrożona? Wiele pytań, nurtujących osoby zadłużone mogłoby nie paść, gdyby udało się uniknąć pojawienia się problemu. W przypadku, gdy zadłużenie już powstało, trzeba dobrać najkorzystniejszy sposób na to jak wyjść z długów.

Gdy masz kilka rat pożyczkowych do spłaty

Pożyczki, które można otrzymać na dowód osobisty, na telefon, przez internet, pozwalające uniknąć skomplikowanej procedury weryfikacji wniosku, zachęcają do skorzystania z oferty “must have”. Chwilówkę lub pożyczkę ratalną na większą sumę łatwo jest otrzymać, a pieniądze z niej wydać można w mgnieniu oka. Ze spłatą bywa już trudniej. Jeżeli doprowadziłeś do sytuacji, w której ciąży na Tobie kilka zobowiązań, zanim pojawi się problem w postaci procedury windykacyjnej lub co gorsze komornika, warto zainteresować się ofertą konsolidacji kredytów – sprawdź adres. Kilka zobowiązań łączonych jest w jedno na takiej zasadzie, że jedna instytucja finansowa staje się właścicielem Twojego długu, łącząc wszystkie zobowiązania w jedną ratę. Jak spłacić ratę, połączoną z dotychczasowych zobowiązań? Czy jest możliwe, aby zmniejszyć wysokość comiesięcznego wpływu na spłatę zadłużenia? Konsolidacja pożyczek zakłada rozłożenie zobowiązania na dogodne do spłaty raty, wydłużając termin całkowitej spłaty długu.

W przypadku windykacji zadłużenia

Jeżeli instytucja finansowa, w której nie spłaciłeś terminowo pożyczki zgłosiła się do firmy windykacyjnej, zajmującej się egzekucją długów, odtąd Twoje zobowiązanie przeszło na tą jednostkę. Nie warto unikać kontaktu z windykatorem, którego zamysłem jest odzyskanie pieniędzy na polubownych, dobrych dla Ciebie zasadach. Należy ustalić korzystne możliwości spłaty zobowiązania w taki sposób, aby windykator był przekonany o Twoich chęciach spłaty zadłużenia. Spłata pożyczonych pieniędzy nawet w niskich lub nieregularnych ratach będzie lepszym rozwiązaniem, niż spotkanie z komornikiem. Podczas procedury windykacyjnej, która jest pozytywnie rozgrywana, nie nalicza się dodatkowo odsetek, natomiast w przypadku sprawy u komornika kwota zadłużenia rośnie, przy czym zagrożone są osobiste dobra, zgromadzone na poczet majątku prywatnego.

Dodaj komentarz