Jak nie popaść w zadłużenie? | Kredyt konsolidacyjny | Gdzie po kredyt

Jak nie popaść w zadłużenie?

Jak nie popaść w zadłużenie?

Jak nie popaść w zadłużenie?

Często wystarczy chwila naszej nieuwagi, by popaść w długi. Jedna nieprzemyślana decyzja można prowadzić nas do dużych kłopotów finansowych, z których ciężko się później wydostać. Jak uniknąć problemów ze spłatami rat? Jak nie wpaść w zadłużenie?

Mamy kilka prostych porad

Planowanie wydatków

Pierwszym krokiem jest planowanie swojego budżetu. Warto założyć sobie zeszyt w którym będziemy rozpisywać swoje comiesięczne wydatki takie jak: paliwo, rachunki, spłata raty kredytu itd. Dobrą alternatywą są również darmowe aplikacje do pobrania na telefon. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie nam rozplanować swój budżet, gdy będziemy mieli wszystko jasno rozpisane. Możemy wtedy szybko przeanalizować nasze dochody i wydatki.

Rozważne zaciąganie zobowiązań

Drugą zasadą jest zaciąganie chwilówek online, jedynie gdy jest to koniecznością. Obecnie na każdym kroku otaczają nas reklamy, które mają za zadanie namówić nas na pożyczkę. Warto wcześniej kilka razy zastanowić się nad decyzją. Przeanalizować jakie mogą być konsekwencje decyzji o chwilówce – sprawdź adres i przemyśleć czy warto w danej sytuacji skorzystać z danej usługi. Czasem wystarczy przesunąć wydatek w czasie. Jeżeli zdecydujemy się jednak na zaciągnięcie chwilówki, zalecamy wcześniej obliczyć miesięczny koszt rady i porównać go z naszym domowym budżetem.

Terminowa spłata rat

Krokiem trzecim jest rozsądne postępowanie po zaciągnięciu pożyczki. Mając zadłużenie, dobrze jest mieć odłożone jakieś dodatkowe środki na “czarną godzinę”. W życiu często zaskakują nas sytuacje losowe takie jak choroba lub utrata źródła dochodu. Mając takie zabezpieczenie nie będziemy zalegali ze spłatą raty i nie popadniemy w długi. Ważne jest, żeby zachować zimną krew. Bardzo częstym popełnianym błędem jest brak kontaktu z pożyczkodawcą. Dla naszego wierzyciela wola spłaty długu ma ogromne znaczenie. Kolejnym dużym błędem, jest zaciągnięcie kolejnej, większej pożyczki w celu spłacenia poprzedniej. To chwilowe rozwiązanie problemu, które może poprowadzić nas w ogromne kłopoty finansowe. Jedynym wyjątkiem jest kredyt konsolidacyjny pod tym adresem. Ta forma kredytu cechuje się niską ratą miesięczną oraz długim okresem kredytowania. Udzielany jest przez banki w celu zmienienia zobowiązań zaciągniętych u innych pożyczkodawców w jedną mniejszą ratę. Jest do nas dostosowany tak, abyśmy mogli go spłacić i wydostać się z długów.

Należy pamiętać, że kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe nie są niczym złym i często umożliwiają nam realizację planów. Pomagają nam w realizacji marzeń na które bez nich nie moglibyśmy sobie pozwolić. Powinniśmy jednak pamiętać, żeby wcześniej zastanowić się czy nie będziemy mieli problemów z ich spłatą. To od nas zależy czy na tym skorzystamy, czy pożyczka sprowadzi na nas kłopoty.

Dodaj komentarz