Co warto wiedzieć o karcie debetowej? | Karta debetowa

Co warto wiedzieć o karcie debetowej?

Zakładając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy możemy otrzymać od banku kartę debetową. Część klientów chętnie się zgadza na jej posiadanie, inni klienci podchodzą do niej obawą i w efekcie z karty debetowej rezygnują. W związku z tak różnym podejściem do karty debetowej na pewno przyda nam się garść informacji na jej temat.

Kiedy karta zostanie nam wydana?

Karty debetowe banki wydają jedynie tym klientom, którzy decydują się na założenie konta osobistego. Decydując się na kartę musimy pamiętać, że nie jest ona jednoznaczna z zaciągnięciem w banku kredytu. Wielu klientów banków myli kartę debetową z kartą kredytową. Są to jednak zupełnie różne rodzaje kart.

Jak działa karta?

Zgodnie z tym, co zostało napisane wyżej, karta debetowa nie oznacza, że zaciągamy w banku kredyt. Dla osoby posiadającej kartę debetową nie wiąże się to więc z żadnym ryzykiem. Nie ma możliwości, abyśmy dokonali za jej pomocą wypłaty środków czy zapłaty za zakupy powyżej ilości środków, które aktualnie znajdują się na naszym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Wśród różnych rodzajów kart płatniczych, które możemy otrzymać od banku, karta debetowa uważana jest za najbardziej bezpieczną.

Zalety karty

Posiadając kartę debetową możemy udać się na zakupy z pustym portfelem, zapłacimy nią za zakupy nie posiadając przy sobie gotówki. Nie obawiajmy się, że należność za zakupy zostanie nap naliczona nawet wtedy, kiedy na koncie nie ma pieniędzy. W takiej sytuacji transakcja nie zostanie wykonana. Bank nie naliczy nam więc żadnych odsetek.

Czy pieniądze mogą zniknąć z konta?

Jeśli będziemy odpowiednio chronili kartę, jest to niemożliwe. Decydując się na kartę debetową musimy pamiętać, aby nie nosić jej w portfelu wraz z zapisanym numerem PIN. Kradzież portfela może się w takiej sytuacji zakończyć także kradzieżą pieniędzy zgromadzonych na koncie. Wybierając numer PIN postarajmy się o to, aby nie był on zbyt jednoznaczny, złym pomysłem jest na przykład wybieranie za numer PIN swojej daty urodzin, czy kombinacji jednocyfrowych.

Sprawdź także kredyt dla zadłużonych https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/.

Dodaj komentarz