Co można sfinansować kredytem gotówkowym i czy warto go wziąć?

Co można sfinansować kredytem gotówkowym i czy warto go wziąć?

Kredyt gotówkowy to popularny typ kredytu, który można znaleźć w niemal każdym banku. Jeśli ktoś dotychczas nie miał do czynienia z zobowiązaniami finansowymi i chce zacząć budować swoją historię kredytową bądź też po prostu nagle potrzebuje gotówki, zapewne zainteresuje się właśnie tym produktem finansowym.

Chociaż nie jest on tak złożony, jak wiele innych typów zobowiązań, to jest kilka istotnych rzeczy na jego temat, które warto wiedzieć, zanim zacznie się o niego wnioskować. Wśród najczęściej zadawanych pytań można wyróżnić m.in. te dotyczące wydatków, na które można spożytkować pozyskane dzięki kredytowi fundusze.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

W przeciwieństwie do kredytu samochodowego czy hipotecznego, bank nie monitoruje i nie weryfikuje sposobu, w jaki wykorzystane zostaną środki pozyskane w ramach kredytu gotówkowego. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki niemu na przykład sfinansować remont, opłacić rachunki, zakupić sprzęt elektroniczny czy wejść w posiadanie nowego samochodu.

W zależności od oferty danego banku i zdolności kredytobiorcy, w ramach kredytu gotówkowego można otrzymać stosunkowo dużą sumę. W związku z tym nadaje się on zarówno do realizacji niewielkich planów i radzenia sobie z codziennymi wydatkami, jak i do bardziej ambitnych i kosztownych celów. Środki można wykorzystać tylko na jeden duży cel, ale także oczywiście na wiele pomniejszych – nie będzie to przez bank sprawdzane, nie trzeba więc gromadzić faktur czy rachunków w celu ich okazania.

Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może być wartym uwagi źródłem zewnętrznego finansowania, choćby z uwagi na fakt, że stosunkowo łatwo jest go otrzymać. Obecnie wiele banków pozwala na wnioskowanie o taki kredyt online, w szczególności, jeśli już jest się klientem danej instytucji.

Jednocześnie warto zadbać o to, aby zaciągany kredyt gotówkowy w Poznaniu był maksymalnie korzystny. Wśród dziesiątek dostępnych na rynku ofert można znaleźć zarówno mniej, jak i bardziej atrakcyjne propozycje. Jeśli nie mamy dużej wiedzy na tematy związane z finansami i bankowością i obawiamy się, że wybierzemy zbyt drogi kredyt, zawsze możemy poprosić o pomoc doradcę kredytowego.

Zapewni on, że warunki kredytu będą maksymalnie korzystne, a decyzja kredytowa zostanie podjęta w jak najkrótszym czasie. Wbrew temu, co można niekiedy usłyszeć, doradcy zajmują się nie tylko kredytami hipotecznymi, ale często udzielają wsparcia także w przypadku innych rodzajów zobowiązań, takich jak właśnie kredyt gotówkowy.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz