Dogodny okres kredytowania - czym kierować się podejmując decyzje

Dogodny okres kredytowania – czym kierować się podejmując decyzję

Wybór kredytu

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że wybór kredytu jest bardzo trudnym zadaniem… W końcu trzeba wziąć na swoje barki odpowiedzialność na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat – biorąc pod uwagę kredyty hipoteczne. Banki co prawda dają nam spore pole do manewru. Wszystko dlatego, że możemy decydować się na konkretne kwoty oraz wybierać na różne okresy spłaty swoich zobowiązań. Nie brakuje jednak ludzi, którzy mimo tego cały czas zagłębiają się w rozważaniach, gdyż nie wiedzą, jaki jest najbardziej dogodny okres kredytowania

Czym kierować się podejmując decyzję

Czym zatem kierować się wybierając ten konkretny parametr? Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości finansowe. Oczywiście, najlepiej byłoby wziąć pożyczkę na jak najkrótszy okres. Nie zawsze jednak banki ją przyznają. Poza tym samodzielnie też nie wolno porywać się z przysłowiową motyka na słońce. Wszystko dlatego, że krótszy okres kredytowania to oczywiście większe raty – zakładając tę samą kwotę kredytu. Jeśli ktoś zarabia dużo, to może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Są jednak osoby, które nie mają dużych dochodów. Pod żadnym pozorem nie wolno decydować się na opcję, która sprawi, że pieniędzy każdego kolejnego miesiąca będzie zostawało na tak zwany “styk”. Wszystko dlatego, że nierzadko dzieje się tak, że przydarzają się pilne i jednocześnie niespodziewane wydatki. Warto zatem zdecydować się na taką ratę – a tym samym na okres kredytowania – który będzie zabezpieczał Twoje interesy w tym temacie.

Dogodny okres kredytowania

Krótszy okres kredytowania ma swoje zalety. Dana osoba oddaje mniej pieniędzy do banku. Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu instytucje zarabiają tak naprawdę na każdym dniu obsługi konkretnego Klienta i jego zobowiązań. Nie chodzi tylko o oprocentowanie, ale rozmaite prowizje czy opłaty bankowe. Niektórzy decydują się też na ubezpieczenie pożyczki, które w wielu sytuacjach jest naprawdę bardzo przydatne. Niemniej jednak za to też trzeba dodatkowo zapłacić… Długi okres kredytowania to comiesięczne raty, które są jak najbardziej do zaakceptowania. Nie brakuje jednak ludzi, którzy narzekają, że perspektywa spłacania pożyczki przez najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nie brzmi dla nich zbyt zachęcająco… Są jednak sytuacje, kiedy po prostu nie ma innego, lepszego rozwiązania w tym aspekcie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Habza Finanse. Jeżeli szukasz pomocy w spłacie kredytu, odwiedź ich stronę.

Dodaj komentarz