Dlaczego tak ważnym wskaźnikiem jest RRSO | pojęcie RRSO

Dlaczego tak ważnym wskaźnikiem jest RRSO

Na co zwracać uwagę biorąc kredyt

Wiele osób źle podchodzi do wyboru odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego. Zwracają uwagę bowiem przede wszystkim na oprocentowanie. Oczywiście, to także ważny parametr. Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu będziesz jednak wiedzieć, że nie najważniejszy… Wszystko dlatego, że cała uwaga powinna być tak naprawdę od samego początku skupiona na rrso. Dlaczego?

Pojęcie RRSO

Warto wiedzieć, że ten skrót oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To tak naprawdę nic innego, jak całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego. Należy zaznaczyć, że rrso zawiera rozmaite prowizje, ubezpieczenie oraz wszelkie opłaty bankowe związane z obsługą konkretnego produktu bankowego. Jak zatem widać, samo oprocentowanie to nie wszystko. Może okazać się tak, że w jednym banku ten parametr będzie niższy, ale za to łączny koszt uzyskania kredytu będzie wyższy. Wszystko dlatego, że relatywnie spore mogą być kwestie związane z prowizjami czy ubezpieczeniami itd. Jeśli zatem chcesz wybrać dobry kredyt konsolidacyjny, to przede wszystkim musisz zwracać uwagę na wskaźnik rrso.

Porównywarka kredytów

Jeśli zastanawiasz się, jaki kredyt konsolidacyjny będzie najlepszy, to warto skorzystać z porównywarki takich produktów bankowych. Obecnie nie brakuje serwisów, które udostępniają takie informacje. Dzięki temu możesz błyskawicznie dowiedzieć się, gdzie warto wziąć taki instrument finansowy. Oczywiście, dobre porównywarki umożliwiają sortowanie dostępnych propozycji pod kątem właśnie rrso, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Jak pewnie już zdajesz sobie sprawę, im mniejszy ten wskaźnik, tym łączna kwota do spłaty jest mniejsza. Nie sugeruj się zatem wyłącznie oprocentowaniem, albo prowizją konkretnego banku itd. Pamiętaj, że rrso zawiera bowiem wszystkie składowe konkretnego kredytu i jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem.

Nic więc dziwnego, że dużo ludzi podąża właśnie tymi wskazówkami. Co ciekawe, obecnie banki, które reklamują się w telewizji, prasie itp. też zazwyczaj podają do wiadomości tam parametr. Nie dzieje się to przypadkowo. Instytucje nadzorujące banki nakazują, żeby takie przedsiębiorstwa od razu podawały łączny koszt uzyskania konkretnego kredytu. Dzięki temu interesanci szybko mogą dowiedzieć się, która opcja będzie dla nich pod tym względem rzeczywiście najlepsza.

Dodaj komentarz