Dlaczego niektóre kredyty są tak drogie | Tani kredyt | Koszt kredytu

Dlaczego niektóre kredyty są tak drogie

Dlaczego niektóre kredyty są tak drogie

Kredyt

Wielu Polaków narzeka, że dostępne na rynku Kredyty są naprawdę bardzo drogie. Nie powinno to jednak do końca dziwić. Banki to bowiem instytucje, które chcą zarabiać na każdej takiej transakcji. Co konkretnie wchodzi w skład raty pożyczki? Dowiedz się tego po przeczytaniu poniższego wpisu.

Za co płacimy biorąc kredyt

Warto podkreślić, że nie chodzi tylko o samo oprocentowanie. Rata pożyczki składa się bowiem nie tylko z tego elementu. Banki mają też ustalone przez siebie prowizję i opłaty związane z obsługą konkretnej transakcji finansowej. Nic więc dziwnego, że im dłuższy okres spłaty, tym tych wydatków jest po prostu więcej. Jeśli zatem ktoś ma taką możliwość i wie, że może sobie na to pozwolić, to warto wybrać możliwie jak najkrótszy okres spłaty. Trzeba doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. Warto również wspomnieć o ubezpieczeniu pożyczki. Należy zaznaczyć, że nie brakuje Polaków, którzy chętnie decydują się na takie rozwiązanie. Wiedzą, że czasami taka opcja może naprawdę bardzo się przydać. Druga strona medalu jest jednak taka, że oczywiście to dodatkowo kosztuje. Nie może chyba zatem nikogo dziwić, że finalne opłaty są naprawdę spore, a oprocentowanie to tylko jeden z elementów tej całej układanki…

Jak wybrać najtańszy kredyt

Na pewno zastanawiasz się zatem, co trzeba zrobić, aby płacić możliwie jak najmniej pieniędzy z tego tytułu. Jeśli interesują Cię konkretne kredyty hipoteczne, konsolidacyjne, samochodowe, inwestycyjne itp. to musisz wybrać taki bank, który będzie miał po prostu dobre warunki finansowe. Oczywiście, powinieneś wziąć pod uwagę też renomę i profesjonalizm konkretnej sytuacji. Raczej należy wystrzegać się instytucji pozabankowych. Teoretycznie kuszą one dobrymi warunkami finansowymi, ale rzeczywistość często już taka kolorowa nie jest… Nie da się ukryć, że banki są po prostu bardziej bezpieczne. Trzeba wspomnieć, że wybór w tym aspekcie jest naprawdę spory, dlatego każdy powinien znaleźć opcję, która będzie dla niego w ostatecznym rozrachunku satysfakcjonująca.

Bardzo ważne jest to, aby wybierając kredyty patrzyć nie tylko na samo oprocentowanie. Może to być bowiem zgubne. Pamiętaj, że w niektórych bankach oprocentowanie jest wyższe, ale łączna suma kredytu – biorąc pod uwagę wszystkie inne opłaty – jest niższa. To powinno być dla ciebie najważniejsze.

Dodaj komentarz