Co to jest faktoring | Pomoc fiansowa dla firm | Przedsiębiorstwo | Bank

Co to jest faktoring

Co to jest faktoring

Warto zaznaczyć, że coraz większe znaczenie ma usługa faktoringu. Zastanawiacie się na czym to wszystko polega w praktyce? Jakie zalety ma faktoring? Kto zaś korzysta z takich usług?

Pomoc dla małych firm

Osoby, które prowadzą własne firmy nierzadko narzekają na to, że wystawiają faktury za sprzedane produkty czy zrealizowane usługi i niestety muszą długo czekać na ich uregulowanie… Jest jednak na to rozwiązanie. Trzeba podkreślić, że z takiej usługi najczęściej korzystają osoby, które mają stosunkowo nieduży kapitał obrotowy. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to duże znaczenie. Wszystko dlatego, że właściciele tych przedsiębiorstw nie mogą pozwolić sobie na przykład na zakup nowych produktów, maszyn czy inne inwestycje itp. Trzeba zaznaczyć, że osoby na które zostały wystawione faktury mają sporo czasu na ich opłacenie. Nic więc dziwnego, że jest to bardzo negatywna sytuacja dla firm.

Co to jest faktoring

Dużo osób decyduje się w takim momencie na faktoring. Jest to usługa, dzięki której można otrzymać nawet do 90% kwoty na konkretne faktury od faktora. Warto o tym pamiętać. Trzeba podkreślić, że faktorem może być na przykład bank. Dzięki temu Klient otrzymuje konkretną kwotę pieniędzy, która pozwala mu błyskawicznie zwiększyć kapitał obrotowy i tym samym poprawić płynność działania własnego przedsiębiorstwa.

Dlaczego faktoring to korzystne rozwiązanie

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób korzysta z takiej usługi. Nie powinno to jednak zaskakiwać. Faktoring to rozwiązanie korzystne z rozmaitych aspektów. Większa część kwoty jest otrzymywana bezpośrednio po zrealizowaniu sprzedaży czy wykonanie usług. Trzeba tylko przesłać do faktora kopie faktur z dokumentami, które potwierdzają tego typu kwestie. Pozostała część kwoty jest otrzymywana wtedy, kiedy odbiorca ureguluje wszelkie płatności na rachunku bankowym faktora. Nie da się ukryć, że to powoduje, że kupcy czy osoby, które skorzystały z konkretnych usług, szybciej dokonują płatności. Nic więc dziwnego, że faktoring jest uważany za usługę, która ma rozmaite zalety. Chodzi nie tylko o szybciej dostępne środki finansowe, które poprawiają kapitał obrotowy. Taka usługa to zdecydowanie bardziej bezpieczna współpraca z kontrahentami, mniejsze koszty administrowania należnościami czy większa przejrzystość posiadanych informacji.

Nic więc dziwnego, że osoby, które prowadzą firmy lub przedsiębiorstwa chętnie decydują się na takie rozwiązanie. Właściciele takich biznesów doskonale bowiem zdają sobie sprawę, że jest to skuteczne rozwiązanie, które sprawi, że dana instytucja będzie po prostu działała na odpowiednich obrotach. Warto dodać, że ludzie, którzy nie korzystają z takiej opcji często nie mają gotówki, aby kupić na przykład nowe surowce, ponieważ… czekają na zaległe pieniądze itp.

Dodaj komentarz