Co należy zrobić przed wzięciem kredytu konsolidacyjnego | Kredensacoustic

Co należy zrobić przed wzięciem kredytu konsolidacyjnego

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny – więcej ma połączyć w jedno nasze wcześniejsze zobowiązania. Rozważamy wzięci kredytu konsolidacyjnego w sytuacji kiedy mamy już na swoim koncie kilka kredytów. Nie jest to nasz pierwszy kredyt, a jedynie możliwość polepszenia swojej  sytuacji finansowej oraz możliwość na wyjście z długów i niegenerowanie kolejnych kosztów. Kredyt konsolidacyjny ma na celu zmniejszenie miesięcznej raty poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

ROSNĄCE ZADŁUŻENIE

Na kredyt konsolidacyjny zdecydujemy się w sytuacji kiedy chcemy zmniejszyć miesięczną ratę kredytów. Najczęściej dzieje się to dopiero w sytuacji gdy już nie wystarcza nam pieniędzy na spłatę wszystkich poszczególnych rat kredytu. O kredycie konsolidacyjnym myślimy często dopiero gdy od jakiegoś czasu nie spłacamy należności, ze względu na brak środków. Wtedy pozyskanie kredytu konsolidacyjnego na własną rękę jest bardzo trudne. Warto wtedy zwrócić się do firmy specjalizującej się w pomocy osobom zadłużonym, które negocjują w naszym imieniu z bankiem. Odpowiedni moment, w którym kredyt konsolidacyjny otrzymamy to czas, kiedy suma rat kredytów jest przez nas regularnie spłacana ale zaczyna nam ciążyć i zaczynamy czuć, że nie damy rady spłacać tak wysokich rat. To sygnał, że czas coś z tym zrobić póki nie jest za późno.

NASZE NASTAWIENIE

Kiedy sięgasz po kredyt konsolidacyjny oznacza, że masz problem ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Warto więc zastanowić się w tym momencie nad swoim postępowaniem. Odpowiedzcie sobie na pytanie co spowodowało, że jesteście tak bardzo zadłużeni. Musicie także być świadomi, że kredyt konsolidacyjny nie jest kolejnym zwykłym kredytem. Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie pomóc wam wyjść z obecnego zadłużenia. To, że po konsolidacji macie mniejszą miesięczna kwotę raty nie oznacza, że możecie dzięki temu wziąć kolejny kredyt. W ten sposób szybko popadniecie w kolejne długi i sytuacja bardzo szybko się powtórzy. Decydując się na kredyt konsolidacyjny (strona autora)musicie być tego w pełni świadomi i chcieć wyjścia na prostą i życia bez długów. Kredyt konsolidacyjny nie pomoże w sytuacji, gdy chcecie zmniejszyć ratę tylko po to aby móc wziąć kolejny kredyt. W ten sposób wasze zadłużenie jeszcze się powiększy, a wyjście z długów będzie coraz trudniejsze.

CZYNNOŚCI PRZED WZIĘCIEM KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO

Poza chęcią zmiany naszego postępowania i chęcią wyjścia z długów musimy także działać. Warto sprawdzić co macie w domu niepotrzebnego i czekającego na nowego właściciela. Dobrze sprzedać rzeczy, które zalegają nam w szafach. Ponadto, powinniście poszukać drugiego źródła dochodów, czyli dodatkowej pracy. Istotne jest także ograniczenie swoich wydatków. Najwyższy czas aby zacząć oszczędzać. W ten sposób miesięcznie do naszego budżetu będzie wpływać więcej środków niż dotychczas. Wszelkie zgromadzone w ten sposób pieniądze (poza tymi, które przeznaczamy na opłaty i życie codzienne) powinny służyć nam na spłatę zadłużenia. W ten sposób szybciej pozbędziemy się długów, bądź będziemy mogli wziąć mniejszy kredyt konsolidacyjny.

Dodaj komentarz