Porównanie kont osobistych – jak wybrać odpowiednie konto?

Porównanie kont osobistych – jak wybrać odpowiednie konto?

Porównanie kont osobistych – jak wybrać odpowiednie konto?

Posiadanie konta osobistego w banku stało się dla każdego z nas ogromną wygodną. Ma je każdy z nas – jeśli nie jedno, to wiele. Banki prześcigają się w oferowaniu nam tego produktu. To właśnie dlatego na rynku bankowości istnieje tak szeroka oferta dostępnych kont bankowych. Dzięki temu możemy założyć takie, które będzie idealnie dopasowane do stylu naszego życia oraz potrzeb. Korzystając z konta osobistego możemy łatwo, szybko i przyjemnie dysponować swoimi środkami finansowymi w dowolnym miejscu i czasie.

Czym tak właściwie jest konto osobiste?

Konto osobiste jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (w skrócie ROR), który obsługiwany jest przez instytucję bankową. Produkt ten jest przeznaczony dla osób fizycznych i służy do przechowywania, a także swobodnego dysponowania środkami finansowymi. Na konto osobiste wpływa zatem nasze comiesięczne wynagrodzenie, emerytura oraz renta. Jedyny wyjątek stanowią wpływy z działalności gospodarczej – środki te wpływają na specjalnie utworzone, konto firmowe. Konto osobiste służy nam także do regulowania naszych bieżących zobowiązań, a więc opłat związanych choćby z rachunkami.

Jak znaleźć najlepsze konto osobiste w banku?

Obecna różnorodność kont osobistych oferowanych przez banki sprawiła, że wybór konkretnego produktu wcale nie jest taki oczywisty. Z reguły, podczas wyboru odpowiedniego konta osobistego, kierujemy się opiniami naszych znajomych oraz rodziny. Każdy jednak zachwala inne konto w banku, przez co mamy jeszcze większy mętlik w głowie. Dodatkowo liczne reklamy zamieszczone w mediach na każdym kroku, przekonują nas o wyjątkowości danej oferty. Gdy jednak pochylimy się nad którąś z nich, to okazuje się, że nie jest ona do końca tak wspaniała, jak przekonywała nas o tym pani z reklamy. Jak zatem znaleźć faktycznie dobrą i dopasowaną ofertę?

Samodzielne poszukiwanie poszczególnych ofert kont osobistych w różnych bankach jest dość czasochłonne. A jak wiadomo nikt z nas nie lubi tracić swojego cennego i ważnego czasu. Skuteczne porównanie kont osobistych powinnyśmy zatem rozpocząć od przejrzenia internetowych rankingów. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli szybko zweryfikować, która oferta faktycznie jest dla nas najkorzystniejsza. Jest to możliwe, dzięki zapoznaniu się z rankingiem, który porównuje oferty dostępnych kont osobistych względem różnych kryteriów. Do najistotniejszych kwestii zaliczamy m.in.: opłatę za prowadzenie konta, opłatę za kartę, a także obecność darmowych bankomatów. Coraz istotniejsze są także dla nas płatności mobilne – im większy jest ich zakres, tym lepiej.