Konto dla spółki zoo - co warto wiedzieć? | Najważniejsze informacje

Konto dla spółki zoo – co warto wiedzieć?

Konto dla spółki to, podobnie, jak w przypadku konta osobistego, wirtualny rachunek, na którym dana jednostka (w tym przypadku grupowa, a nie indywidualna) może przechowywać pieniądze i nimi obracać. Jest to jednak spore uproszczenie, ponieważ katalog operacji, które można wykonywać przy pomocy tego typu rachunków jest stosunkowo szeroki, a cały czas rośnie.

Założenie konta to więc jedna z ważniejszych rzeczy, które warto zrobić po utworzeniu spółki. Jeśli jednak ktoś nie miał wcześniej z tym do czynienia, może zastanawiać się, jakie informacje powinien posiadać. Najważniejsze z nich zebraliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Konto dla spółki przydaje się na każdym kroku

Konto dla spółki jest nie tylko koniecznie (ponieważ między innymi to z niego trzeba wykonywać wpłaty na rzecz ZUS-u i US, a także transfery środków w przypadku dużych transakcji z innymi przedsiębiorcami), ale też w wielu przypadkach bardzo wygodne i bezpieczne. Między innymi w każdej chwili można uzyskać dostęp do historii rachunku, aby zweryfikować, ile środków wydano, na co i w jakim tempie.

Dzięki temu łatwiej jest zapanować nad firmowym budżetem, zwłaszcza, jeśli mówimy tutaj o niewielkiej spółce, która nie ma jeszcze dużego działu księgowego i z pewnymi rzeczami musi radzić sobie samodzielnie. Praktycznie każdy rachunek pozwala wykonywać podstawowe działania, takie jak przelewy krajowe i zagraniczne do innych przedsiębiorców lub osób prywatnych (np. pracowników) czy wpłaty i wypłaty z bankomatów.

Co jeszcze może oferować konto dla spółki zoo?

Na tym, co zostało wymienione powyżej, oferta dla firm (w tym spółek, a zwłaszcza spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, które cieszą się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców) się zazwyczaj nie kończy. W celu zachęcenia firm do założenia rachunku, dodawane są do niego coraz częściej nowe, rozbudowane funkcjonalności.

Dodatkowe funkcje, które będzie posiadać dane konto dla spółki zoo są zależne od oferty danego banku, ale, ogółem mówiąc, można wśród nich wymienić między innymi możliwość szybkiego wysyłania przelewów do ZUS-u i Urzędu Skarbowego w uproszczony sposób, a często także uzyskania pomocy prawnej i księgowej.

Tak więc, zakładając nowe konto, przedsiębiorca może na przykład liczyć na darmowy dostęp przez określony okres do powiązanego z rachunkiem programu księgowego, który ułatwi fakturowanie i nie tylko. Jest to więc temat, którym zdecydowanie warto się zainteresować, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, na jak długo są dostępne dane funkcjonalności i ile będą kosztowały, nie tylko na początku, ale także później (i czy w razie czego można z nich zrezygnować).