Doradztwo finansowe - dlaczego warto z niego skorzystać?

Doradztwo finansowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Coraz częściej można spotkać się z taką usługą, jak doradztwo finansowe. Wiele osób z niej korzysta, ale jest też spora grupa Polaków, która mogła nigdy się z nią nie spotka. Jeśli należy się do tej drugiej grupy, zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej na jej temat. Szczególnie, jeśli ma się w planach poważną decyzję finansową, taką jak choćby zakup nieruchomości na kredyt.

Tak więc, na czym właściwie polega doradztwo finansowe i w jakich przypadkach warto z niego skorzystać? Co można dzięki niemu zyskać? Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy to nazwa używana niekiedy wymiennie z doradcą lub ekspertem kredytowym. Odnosi się ona do wykwalifikowanego specjalisty, który pomaga w znalezieniu i pozyskaniu kredytu na najlepszych możliwych warunkach. Po jego usługi najczęściej sięga się w przypadku zobowiązań opiewających na bardzo duże kwoty, takich jak kredyt hipoteczny czy kredyt konsolidacyjny. Doradca może pomóc także między innymi w skutecznym (i korzystnym) przeniesieniu obecnego kredytu do innego banku.

Nie należy mylić go z doradcą bankowym. Doradca finansowy jest bowiem niezależny i nie współpracuje jedynie z jedną konkretną instytucją finansową, dzięki czemu może wybierać dla swoich klientów kilka najlepszych ofert spośród wielu dostępnych propozycji. Z kolei doradca bankowy jest zatrudniony przez dany bank, w związku z czemu będzie skupiał się przede wszystkim na promowaniu produktów finansowych swojego pracodawcy.

Warto pamiętać o tej różnicy, jeśli zdecydujemy się na profesjonalne doradztwo finansowe Wrocław. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie w pierwszej kolejności, jakimi opiniami wśród dotychczasowych klientów cieszy się wybrany przez nas doradca. Dzięki temu można upewnić się, że rzeczywiście ma się do czynienia z ekspertem w danej dziedzinie.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa finansowego?

Większość osób nie posiada specjalistycznej wiedzy w zakresie finansów i bankowości. Nie ma w tym nic złego ani nietypowego, natomiast w niektórych sytuacjach może się to okazać problematyczne. Na przykład podczas poszukiwania idealnego kredytu hipotecznego. Podjęcie niewłaściwej decyzji może oznaczać zaciągnięcie drogiego, nieopłacalnego zobowiązania.

Dzięki skorzystaniu z usług ekspertów, niwelujemy to ryzyko i nie musimy się stresować, że coś takiego się wydarzy. Nie musimy także tracić swojego czasu (oraz energii) na przeglądanie ofert poszczególnych banków i porównywanie ich, a wystarczy, że opowiemy doradcy o swoich potrzebach i poczekamy, aż przygotuje on dla nas zestawienie najciekawszych ofert.