Czym jest kredyt obrotowy i jak go otrzymać? Najważniejsze informacje

Czym jest kredyt obrotowy i jak go otrzymać?

kredyt obrotowy

Każdy właściciel firmy z pewnością wie, jak ważne jest inwestowanie pieniędzy. Dzięki temu można wyróżnić się na tle konkurencji, a także poprawić jakość oferowanych usług i produktów. Niestety nie zawsze kapitał firmy jest na tyle duży, aby móc pozwolić sobie na wymarzone inwestycje. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować ze swoich planów. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może okazać się kredyt obrotowy dla firm. Czym on jest i jak go otrzymać? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt obrotowy?

Jest to kredyt, którego środki można przeznaczyć na finansowanie bieżących działań przedsiębiorstwa. Pieniądze pozyskane w taki sposób możesz wydać na zakup produktów i usług, których potrzebuje firma, opłacenie składek, wypłacenie wynagrodzenia pracownikom i wiele innych rzeczy. Co ciekawe pieniądze z kredytu obrotowego https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/ można przeznaczyć też na spłatę długów. Oznacza to, że takie zobowiązanie może uchronić firmę przed bankructwem. Taki kredyt docenią w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa, które potrzebują dodatkowych środków na utrzymanie płynności finansowej. Jeśli chcesz utrzymać swój biznes w dobrej kondycji, to kredyt obrotowy może Ci w tym pomóc.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym

Jednym z rodzai kredytu obrotowego jest ten w rachunku bieżącym. Polega on na tym, że bank przyznaje nam limit, który jest częścią bieżącego rachunku firmy. Wysokość takiego limitu jest ustalana podczas negocjacji z pracownikiem banku i zależy w dużej mierze od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Taki kredyt może zostać przyznany na rok lub dłużej. W tym czasie firma może korzystać ze środków przyznanych przez bank w ramach limitu. Odsetki są w tym przypadku naliczane tylko od kwoty, która rzeczywiście została wydana.

Jak otrzymać kredyt obrotowy?

Na tę chwilę większość banków ma w swojej ofercie kredyt obrotowy dla firm. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tego typu produktów finansowych, dlatego instytucje finansowe rozszerzają swoją ofertę właśnie o taki kredyt. Aby otrzymać taki kredyt, firma musi mieć odpowiedni staż na rynku, zazwyczaj wynosi on minimum rok. Co więcej, konieczna jest dobra zdolność kredytowa. Im lepsza jest sytuacja finansowa firmy, tym lepszy kredyt będzie ona w stanie uzyskać.

Wystarczy, że znajdziesz interesująca ofertę kredytu, przygotujesz podstawowe dokumenty związane z firmą oraz złożysz wniosek. Możesz poprosić o pomoc doradcę kredytowego, który pomoże Ci przejść przez cały ten proces.