Co warto wiedzieć o koncie osobistym | Konto osobiste w banku

Co warto wiedzieć o koncie osobistym

W dzisiejszym świecie liczba osób, które nie posiadają konta osobistego jest bardzo niewielka. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to współcześnie niemal konieczność.

Jego posiadanie jest niezbędne w chwili, kiedy chcemy opłacać rachunki przez Internet, ale także wtedy, kiedy decydujemy się na kredyt w banku. Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe prowadzą wszystkie działające w Polsce banki. Jakie oferują warunki? W którym banku warto założyć konto osobiste?

Oddział banku

Zakładając konto osobiste, warto wybrać bank z oddziałem mieszczącym się jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Lokalizacja banku jest istotna nawet wtedy, kiedy większość spraw załatwiamy za pośrednictwem strony internetowej banku. Są bowiem sytuacje, kiedy wizyta w banku jest konieczna, a wtedy jego lokalizacja okazuje się niezwykle istotna.

Opłaty związane z prowadzeniem konta

Zdecydowana większość banków za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego pobiera opłaty. Są jednak i takie banki, które za prowadzenie konta osobistego takich opłat nie pobierają. Większość osób woli więc bank, który opłat nie pobiera. Zanim jednak zgłosimy się do takiego banku, musimy sobie uświadomić, że bezpłatne prowadzenie konta osobistego jest obwarowane pewnymi wymogami. W zamian za nie pobieranie opłat bank może wymagać na przykład, aby jego posiadacz kilkakrotnie zapłacił za zakupy kartą.

Opłaty związane z przelewami

Rzadko który bank nie pobiera od klientów opłat za przelewy. Najwięcej zapłacimy za przelewy zlecane w kasie, tutaj wysokość sięgnąć może 10 złotych. Mniej zapłacimy za przelewy internetowe. Są także banki, które nie pobierają żądnych opłat od przelewów dokonywanych przez Internet. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla osób, które miesięcznie wykonują dużą liczbę przelewów.

Oprocentowanie kont osobistych

Oprocentowanie kont osobistych jest praktyką bardzo rzadką. Jeżeli nawet bank je oferuje, to odsetki są bardzo niskie.

Posiadanie konta osobistego jest dzisiaj koniecznością. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niego.

Sprawdź także kredyty na specjalnych warunkach https://habza.com.pl/kredyt-dla-policjanta-czy-sie-oplaca/.