Bezpieczne korzystanie z konta internetowego | E-bankowość

Bezpieczne korzystanie z konta internetowego

Bezpieczne korzystanie z konta internetowego

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nawet nie marzyło się nam, że do naszych kont osobistych będziemy mieli dostęp z własnego komputera, który podłączony jest do Internetu. Dzisiaj jest to absolutny standard, z którego decyduje się korzystać coraz więcej osób. Decydując się na korzystanie z konta internetowego, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Wówczas będzie to naprawdę bezpieczne. O czym koniecznie trzeba pamiętać? Jakich zasad trzeba przestrzegać?

Aby korzystanie z konta internetowego było bezpieczne, trzeba przede wszystkim wyposażyć swój komputer w dobry program antywirusowy. Zapewni on ochronę przed wirusami i programami szpiegującymi, które zbierają dane dotyczące haseł wpisywanych na rozmaitych stronach w tym także podczas logowania na własne konto.

Sprawdź także https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Korzystając z konta internetowego, nigdy nie wolno podawać osobom postronnym zarówno loginu, jak i hasła. Są to informacje, o które nie pytają nawet pracownicy banku. Trzeba pamiętać o jednym: bank nigdy nie rozsyła wiadomości mailowych z prośbą o podanie hasła dostępowego do swojego konta. Jeśli na naszej skrzynce pocztowej pojawi się taki mail, nie wolno na niego odpowiadać, a fakt jego otrzymania koniecznie trzeba zgłosić w placówce banku.

Najlepiej logować się na swoje konto internetowe jedynie z jednego komputera. Zaleca się, aby nie robić tego w pracy, a więc na komputerze, do którego dostęp mamy nie tylko my. Absolutnie zakazane jest korzystanie z konta internetowego w rozmaitych kafejkach internetowych. Byłoby to zachowanie bardzo ryzykowne, które mogłoby zakończyć się poważnymi kłopotami.

Trzeba także pamiętać o tym, aby przechowywać hasło do konta w bezpiecznym miejscu. Raczej nie powinno ono leżeć w widocznym miejscu na biurku. Własny portfel także nie jest dla niego najlepszym miejscem. Nigdy hasło nie może być również przechowywane razem z numerem klienta. Trzeba pamiętać, że przecież nawet do naszego domu lub mieszkania ktoś może się włamać. A wówczas nie tylko okradnie mieszkanie, ale może także „wyczyścić” nam konto osobiste.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w innych wpisach na naszym blogu.