Prezent na chrzest dla dziecka – co wybrać? | Pożyczka dla zadłużonych

Prezent na chrzest dla dziecka – co wybrać?

pożyczka dla zadłużonych

Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów w życiu każdego człowieka. Można do niego przystąpić w każdym wieku, jednak najczęściej to rodzice decydują o tym, czy zostaniemy ochrzczeni i sakrament odbywa się w pierwszych miesiącach życia. Dla rodziców jest to wyjątkowy i bardzo wzruszający dzień, do którego przygotowują się często już zaraz po narodzinach maluszka. Jest to też wyjątkowa okazja, przy której daje się dziecku prezenty. Często więc wśród zaproszonych osób pojawia się problem – co dać dziecku na chrzest? Oto lista pomysłów.

Biżuteria

Malutkie dziecko z pewnością od razu nie doceni takiego prezentu, ale jest to symboliczny upominek, który będzie stanowił pamiątkę z tego ważnego dnia. Popularnym rozwiązaniem są prezenty w formie złotego medalika lub w przypadku dziewczynek – drobne kolczyki ze złota. Taki prezent dziecko może założyć, gdy podrośnie i można przypomnieć mu, że był to prezent z okazji chrztu.

Srebrne sztućce

Jednym z bardziej oryginalnych, lecz coraz częściej spotykanych prezentów są srebrne sztućce z grawerem. Taki prezent dziecko może wykorzystać, gdy podrośnie podczas nauki posługiwania się nożem, widelcem i łyżeczką. Na sztućcach można wygrawerować np. imię dziecka, datę chrztu, dedykacje lub cytat. Możliwości jest naprawdę sporo i taki prezent można bardzo fajnie spersonalizować.

Ubranka

Dobrej jakości ubranka zawsze się sprawdzą i również mogą stać się prezentem z okazji chrztu. Warto ten zakup skonsultować z rodzicami dziecka, aby dowiedzieć się czego mogliby potrzebować a czego lepiej nie kupować. Ciepła zimowa kurteczka, zimowe buciki lub odświętna sukienka dla dziewczynki i koszula dla chłopca powinny się sprawdzić i będą jak najbardziej mile widziane.

Pieniądze

Coraz częściej na chrzest daje się tzw. kopertę. Pieniądze będą tak naprawdę zawsze trafionym prezentem i rodzice ochrzczonego dziecka doskonale będą wiedzieć jak je rozdysponować. Nie ma co ukrywać, że przy maluszku zawsze jest dużo wydatków dlatego prezent w postaci pieniędzy i pamiątkowej kartki zawsze się sprawdzi.

Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent na chrzest, to możesz już zacząć odkładać pieniądze na tę okazję. Nie ma konkretnej kwoty, którą musisz przekazać. Wiele osób, szczególnie osoby wybrane na rodziców chrzestnych chcą, aby ten dzień był wyjątkowy i chcą hojnie obdarować maluszka. Nie ma w tym nic złego i można na ten cel odkładać już w momencie, gdy dowiemy się o planowanym chrzcie.

W razie problemów zawsze jest też pożyczka dla zadłużonych, którzy nie mają z czego odłożyć pieniędzy, a chcą mimo wszystko sprawić radość dziecku i jego rodzicom, którzy mogą podarowane pieniądze odłożyć na konto oszczędnościowe na przyszłość dziecka.

Pożyczka dla zadłużonych dostępna jest w ofercie wielu firm i można ja dostać nawet przez internet.