Pożyczki pozabankowe dla spółek z o.o. - czym się wyróżniają? 

Pożyczki pozabankowe dla spółek z o.o. – czym się wyróżniają? 

Szukasz dodatkowych środków na prowadzenie działalności gospodarczej? Odpowiedzią są pożyczki pozabankowe dla spółek z o.o. Banki rygorystycznie podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawców. Uzyskanie kredytu firmowego nie jest więc łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli Twoja firma ma krótki staż działalności. Alternatywą w takim przypadku są pożyczki pozabankowe. Czym się wyróżniają? Zobacz, które rozwiązania są warte uwagi. 

Pożyczki pozabankowe dla spółek z o.o. – co to jest? 

Pożyczki pozabankowe dla spółek z o.o. to produkty finansowe skierowane do przedsiębiorców. Z takiego finansowania mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą z ograniczoną odpowiedzialnością, ale nie tylko. Czym wyróżniają się zobowiązania tego typu? 

Pożyczki pozabankowe przede wszystkim wyróżniają się uproszczoną procedurą wnioskowania. Formalności są ograniczone do minimum, z tego względu uzyskanie pożyczki jest łatwiejsze, niż kredytu bankowego. Banki rygorystycznie podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawców. Proces jest złożony, a ponadto wyróżnia się różnymi ograniczeniami. Na przykład banki niechętnie udzielają zobowiązań firmom, które mają krótki staż. Jeśli więc szukasz finansowania na rozwój nowej firmy, to lepszym rozwiązaniem jest ubieganie się o pożyczkę w instytucji pozabankowej. Firmy pożyczkowe, choć oczywiście również poddają wnioskodawców weryfikacji, to podchodzą do tej kwestii nieco łagodniej. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz brak zadłużeń. 

Na co możemy przeznaczyć pożyczkę dla spółki z o.o.?

Czy pożyczka do spółki z o.o. może być przeznaczona na dowolny cel? Warto wiedzieć, że obecne prawo nie zobowiązuje pożyczkobiorcy do przeznaczenia uzyskanych środków na konkretny cel. Oznacza to, że pożyczka pozabankowa dla firm nie jest zobowiązaniem celowym. Jeśli jednak chcesz, to możesz zapis o celu pożyczki zawrzeć w umowie z pożyczkodawcą. Pożyczkodawca również może zaproponować w umowie konkretną inwestycję, bądź też zawrzeć klauzulę, zgodnie z którą udostępnione środki mogą posłużyć rozwojowi firmy.   

Warto przy tym pamiętać, iż pożyczka dla spółki z o.o.wymaga uzyskania zgody wspólników. Jeśli jej nie uzyskamy, to umowa pożyczkowa staje się nieważna. W przypadku zawarcia pożyczki, której wartość przekracza dwukrotność kapitału zakładowego, musimy uzyskać uchwałę wspólników. Co ważne, wymóg ten nie dotyczy przypadków, w których umowa spółki zakłada inne zasady.