Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym - TRUST.ORG.PL

Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym

Kredytem konsolidacyjnym określa się nic innego, jak usługę finansową, która jest przeznaczona na spłatę innych pożyczek oraz kredytów. Z rozwiązania tego korzysta każdego roku coraz większe grono osób. W praktyce wygląda to w taki sposób, że pożyczki i kredyty, które posiadamy zostają ze sobą połączone. Takie rozwiązanie powoduje, że zamiast kilku rat, mamy możliwość mieć wyłącznie jedną ratę. Rozwiązanie to jest przede wszystkim bardzo korzystne w stosunku do osób, dla których spłacanie wielu rat jednocześnie było trudne pod względem logistycznym. Trzeba także zaznaczyć, iż w chwili obecnej banki mają w swojej ofercie takie kredyty konsolidacyjne, których zabezpieczenie może stanowić również hipoteka. Natomiast w dalszym ciągu są także dostępne kredyty konsolidacyjne, które nie wymagają takiego zabezpieczenia ze strony kredytobiorcy.

W jakich przypadkach warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia różnorodnych sytuacji, a można do nich zaliczyć w szczególności:

  • wystąpienie chaosu przy jednoczesnym spłacaniu kilku kredytów
  • zamiana sytuacji na rynku finansowym
  • wystąpienie trudności w spłacaniu wiele pożyczek i kredytów
  • potrzeby wyznaczenia nowego harmonogramu spłat

Na jakich zasadach działa kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli chodzi o zasady działania kredytu konsolidacyjnego to należy zaznaczyć, iż bank, który udziela takiego kredytu przeznacza pożyczone nam pieniądze na spłatę swoich dotychczasowych zobowiązań finansowych w innych instytucjach. A my tym samym stajemy się zobowiązani do spłaty wyłącznie jednego zobowiązania względem banku, który udzielił nam konsolidacji. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny należy w pierwszej kolejności złożyć stosowany wniosek do placówki banku.

Co wpływa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o konsolidację?

Dla banku, podczas wnioskowania o kredyt konsolidacyjny są ważne przede wszystkim źródła dochodu. Źródła dochodu mogą być osiągane z kilku źródeł, do których należy zaliczyć: umowę o pracę (zarówno na czas określony, jak i nieokreślony), prowadzenie działalności gospodarczej, umowę zlecenie, emerytury, renty, ale również dochody osiągane z zasiłku przedemerytalnego.

Jakie zobowiązania finansowe kwalifikują się do konsolidacji?

Do konsolidacji kwalifikują się takie zobowiązania finansowe jak: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, pożyczki gotówkowe, jak również kredyty samochodowe. Natomiast należy pamiętać, że nie będziemy w stanie wziąć kredytu konsolidacyjnego w przypadku takich zobowiązań jak: pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, a także karty kredytowe.