PPozabankowa pożyczka z obsługa domową. Najważniejsze informacje - TRUST.ORG.PL

PPozabankowa pożyczka z obsługa domową. Najważniejsze informacje

Wśród pożyczek pozabankowych można wyróżnić takie, które można otrzymać tylko w biurach firm finansowych, pożyczki udzielane przez Internet, a także takie, które można otrzymać w domu. Aby tak się stało, wystarczy jeden telefon. Przedstawiciel firmy pożyczkowej przyjedzie pod wskazany adres, przedstawi umowę pożyczki do podpisania i wypłaci pożyczone pieniądze. Czy pożyczka z obsługą domową jest warta zainteresowania? Tak, trzeba jednak dodać, że ma swoje plusy i minusy

Zasady udzielania pożyczki

Zasady udzielania pożyczek z obsługą domową są podobne jak w przypadku innych pożyczek pozabankowych. Takie pożyczki mogą otrzymać osoby, które uzyskują dochody z różnych źródeł, nie tylko ci, którzy mają pracę etatową. Przyznawane są także osobom zadłużonymi, ludziom ze złą historią pożyczkową. Oczywiście są też osoby, którym firma pożyczkowa odmówi wypłaty pożyczki, są to jednak bardzo marginalne przypadki. Prosząc o wizytę przedstawiciela firmy pożyczkowej, podczas rozmowy telefonicznej, z pewnością padnie kilka pytań o zarobki i wydatki. Już na tej podstawie może zapaść wstępna decyzja. Jeśli w firmie pożyczkowej zapadnie decyzja, by nie udzielać pożyczki, przedstawiciel po prostu odmówi przyjazdu. Jeśli przyjedzie, można wręcz mieć pewność, że pożyczka zostanie udzielona, pod warunkiem rzecz jasna, że wszelkie dane podane podczas rozmowy telefonicznej będą prawdziwe. Przedstawiciel już w domu może chcieć sprawdzić dokumenty potwierdzające dane osobowe czy też dokumenty potwierdzające zarobki.

Spłata zobowiązania

Warto pamiętać, że spłata zobowiązań będzie wyglądać podobnie jak wypłacenie pożyczki. Przedstawiciel firmy pożyczkowej będzie przyjeżdżał po kolejne raty pożyczki. Warto pamiętać, że najczęściej są to wizyty raz w tygodniu, a nie raz w miesiącu. Jest to też opcja płatna. Za wizyty przedstawiciela, do kosztów pożyczki doliczane są dodatkowe opłaty, z reguły kilkanaście złotych za jedną wizytę. Pożyczka z obsługą domową ma więc plusy i minusy. Bez wychodzenia domu można otrzymać pożyczkę i ją spłacać. Minusem są koszty takiego udogodnienia. Niekiedy dość wysokie.

Nie bez znaczenia jest również to, że konieczne jest posiadanie środków finansowych na spłatę – tygodniowych najczęściej – rat pożyczki. Przedstawiciel – jeśli nie otrzyma pieniędzy, po które przyjechał – może zgłosić fakt do firmy pożyczkowej, pożyczkobiorcy zaś mogą być naliczone karne opłaty i inne koszty. Nie każdy ma świadomość tego, że będą to wizyty co tydzień. Zmylić może też wysokość rat. Tygodniowe są niskie, jednak 4 takie w miesiącu to już dużo wyższa suma. Nie każdy potrafi tak operować pieniędzmi z domowego budżetu, by z pensji lub innego wynagrodzenia, które przychodzi co miesiąc, odkładać pieniądze, które trzeba zapłacić przedstawicielowi 4 razy w miesiącu. Pożyczka z obsługą domową ma oczywiście sens, warto się na nią jednak decydować tylko wtedy, gdy sytuacja finansowa jest na tyle dobra, że spłacanie zobowiązania nie jest problemem.