Kredyt na niespodziewane wydatki - TRUST.ORG.PL

Kredyt na niespodziewane wydatki

Kredyt na niespodziewane wydatki

Niespodziewane wydatki mogą dotyczyć każdego – nigdy w końcu nie wiadomo, kiedy przyda się dodatkowy zastrzyk gotówki, na przykład na zepsutą lodówkę, wymarzone wakacje czy też na leczenie. Większość z nas pójdzie w tym przypadku do banku po kredyt gotówkowy, jednak taka opcja nie jest dostępna dla każdego. Aby móc otrzymać pieniądze z banku, trzeba dysponować właściwą zdolnością kredytową, czyli regularnymi i udokumentowanymi przychodami. Gdy to nie jest możliwe, jedyne, co pozostaje, to kredyt pozabankowy. To właśnie on jest często wybierany w sytuacjach awaryjnych, gdy bank nie może zagwarantować szybkiej wypłaty pieniędzy.

Dzisiaj kredyt pozabankowy można uzyskać w wielu różnych firmach nazywanych inaczej parabankami. Żeby jednak być z niego w pełni zadowolonym, warto szukać niskich cen i atrakcyjnych warunków – tylko w ten sposób będzie można otrzymać satysfakcjonujący kredyt od ręki.

Kredyt pozabankowy przez internet czy normalnie?

Na początku trzeba przemyśleć to, jak będzie najwygodniej zaciągnąć kredyt pozabankowy. Na chwilę obecną ma się dwa rozwiązania – może być to kredyt przez internet albo taki, po który normalnie idzie się do placówki firmy finansowej pożyczającej pieniądze. Tam uzyskać można szybki kredyt pozabankowy, gdy nie ma się dostępu do sieci.

Jeśli w pobliżu ma się jakieś firmy mogące udzielić kredyt pozabankowy, wtedy warto się do nich przejść i sprawdzić ich pełną ofertę. Nieraz mogą one wypłacić pieniądze na dogodnych warunkach i – co jest tutaj dużym plusem – kredyt pozabankowy może opiewać na wyższe kwoty niż w przypadku kredytów internetowych, gdzie przeważnie dostępne są chwilówki. Dlatego też szukając większej gotówki, dobrze sprawdzić ofertę firm stacjonarnych.

Internet z kolei to doskonałe rozwiązanie, jeśli kredyt pozabankowy ma być niższy kwotowo i dostępny bez wychodzenia z domu. Zaciąganie kredytów online jest bardzo proste, zajmuje to zazwyczaj kilkanaście minut, jeśli ma się konto bankowe w tym samym banku, który obsługuje firma. Wówczas, aby otrzymać kredyt pozabankowy, trzeba tylko przejść łatwą procedurę weryfikacyjną.

Gdzie najtańszy kredyt pozabankowy?

Opłaty, gdy zaciąga się kredyt pozabankowy, same w sobie do najniższych nie należą. Co prawda oprocentowanie jest ograniczone przepisami prawa, ale parabanki doliczają sobie dodatkowe koszty prowizji, opłat przygotowawczych, polis ubezpieczeniowych i innych, więc ostatecznie kwoty zawsze są wysokie.

Nieraz można jednak upolować jakiś tani kredyt pozabankowy, który będzie pozbawiony oprocentowania, więc odda się tyle samo, ile się pożyczyło. Warto też porównywać koszty – tutaj pomocny jest internet, gdzie można znaleźć strony z rankingami i porównywarki kredytów pozabankowych.

W przypadku firm stacjonarnych trzeba już samemu porównywać koszty i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Zawsze pomocne w tym jest RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, a także dokładne przeczytanie warunków umowy, regulaminów i tabel opłat.