Kredyt inwestycyjny jako sposób na rozwój firmy

Kredyt inwestycyjny jako sposób na rozwój firmy

Jako właściciel firmy wiesz, że przedsiębiorstwo na różnych etapach swojej działalności może potrzebować dodatkowych środków na realizację celów. Niestety, nie zawsze tak łatwo można je pozyskać. Jeśli masz z tym problem, warto zgłosić się o pomoc do specjalistów z https://habzafinanse.com.pl/, którzy na co dzień zajmują się szukaniem najlepszych ofert kredytów. Doświadczeni profesjonaliści z Habza Finanse przeanalizują sytuację finansową Twojej firmy, a następnie wskażą dopasowane pod Twoje potrzeby produkty finansowe, dzięki którym osiągniesz to, co zaplanowałeś.

Postaw na rozwój firmy dzięki kredytowi inwestycyjnemu

Rozwój firmy to kluczowy element prowadzenie biznesu. Bez tego trudno jest iść naprzód i zdobywać nowych klientów, których zainteresuje rozbudowana oferta firmy, czy wprowadzone innowacje. Nie każdego jednak stać na odłożenie niezbędnych na to środków, dzięki którym możliwy będzie rozwój firmy. Wtedy konieczne może okazać się wzięcie kredytu inwestycyjnego.

Kredyt inwestycyjny to pożyczka przeznaczona dla małych i dużych firm, które dostrzegają konieczność rozwoju biznesu. Zobowiązanie udzielane jest zatem w konkretnym celu i służy realizacji określonej inwestycji. Z tego powodu udzielone środki nie mogą zostać przeznaczone np. na spłatę zadłużeń, czy prywatnych potrzeb. Cel przeznaczenia środków zostaje jasno określony w umowie i należy się go konsekwentnie trzymać.

Na co można przeznaczyć środki uzyskane z kredytu inwestycyjnego?

Przeznaczenie kredytu inwestycyjnego dotyczy szeroko rozumianych kwestii związanych z możliwością rozwoju firmy. Uzyskane pieniądze można zatem przeznaczyć m.in. na zakup:

  • nieruchomości, w której znajdzie się nowe, większe biuro firmy;
  • maszyn oraz pojazdów niezbędnych do wykonywania pracy;
  • potrzebnych licencji i oprogramowań, które ułatwią realizację codziennych obowiązków służbowych.

To tylko niektóre cele. Każda firma jest nieco inna – część może stawiać na rozwój w infrastrukturę firmy, a część na niezbędne szkolenia dla pracowników, czy międzynarodowe projekty.

Jak uzyskać kredyt inwestycyjny na dobrych warunkach?

Warto wiedzieć, że niektóre banki mogą wymagać wniesienia wkładu własnego, którego wysokość może osiągnąć nawet kilkadziesiąt procent wartości całej inwestycji. Nie każda instytucja będzie jednak tego wymagać. Aby uzyskać kredyt inwestycyjny bez potrzeby wniesienia wkładu własnego, warto poprosić o pomoc w znalezieniu najlepszej oferty specjalistę.

Doświadczeni profesjonaliści z Habza Finanse mogą Ci w tym zadaniu pomóc. Dokładnie przeanalizują  możliwości finansowe Twojej firmy oraz dostępne produkty. Na podstawie zebranych informacji wskażą najbardziej opłacalne opcje zaciągnięcia pożyczki. W razie konieczności podejmą kluczowe negocjacje, dzięki którym bank zaoferuje korzystniejsze warunki spłaty.

Decydując się na skorzystanie z pomocy doświadczonego zespołu Habza Finanse możesz liczyć na dopasowaną ofertę kredytu inwestycyjnego do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Niska rata, wydłużony okres spłaty, przejrzyste warunki oraz minimum formalności to najczęściej wskazywane zalety wśród przedsiębiorców, którzy już skorzystali z pomocy.