W jakiej sytuacji warto sięgnąć po kredyt refinansowy - TRUST.ORG.PL

W jakiej sytuacji warto sięgnąć po kredyt refinansowy

refinansowanie kredytu

Zmieniający się rynek produktów bankowych

Jako osoby dorosłe bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z faktu, że wszystko dookoła nas ulega ciągłym zmianom. Otaczają nas coraz to nowe technologie, możliwości i rozwiązania. Każda dziedzina naszego życia w dynamiczny sposób ewoluuje. Coś co dziś jest na topie już niedługo może być przestarzałe, a co najważniejsze, nieopłacalne.

Nie inaczej sytuacja ma się na rynku produktów bankowych i dobrze znanych wszystkim kredytów. O ile coraz mniej trudności sprawia nam znalezienie aktualnie najkorzystniejszej dla nas oferty, o tyle raz zaciągnięte zobowiązanie spłacamy bez dalszego zastanawiania, często przez długie lata. A tak jak każda dziedzina, również w obszarze kredytów i kredytowania zachodzą częste i znaczące zmiany.

Kredyt raz na zawsze?

O ile w dniu kiedy nasz wybór pada na dany bank i określony produkt, uzbrojeni w niezbędną wiedzę i najświeższe informacje, mamy pewność, że wybieramy najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Dynamiczny rozwój na rynku produktów bankowych sprawia jednak, ze już za dwa- trzy lata warunki kredytowania ustalone podczas podpisywania umowy stają się przestarzałe, gdyż zwyczajnie są dużo gorsze niż proponowane obecnie. Czy oznacza to jednak, że raz podpisana umowa musi wyglądać tak do dnia spłaty ostatniej raty?

Oczywiście, że nie jeśli tylko znamy takie pojęcie jak kredyt refinansowy.

Kredyt refinansowy

Często błędnie mylony z dobrze znanym kredytem konsolidacyjnym. Wszystko przez to, że oba produkty mają za zadanie pomóc nam w spłacie naszego aktualnego zadłużenia oraz zmniejszyć wysokość miesięcznej raty.

Jednak od początku. Kredyt refinansowy to szansa przeniesienia naszego kredytu na innego wierzyciela. W ten sposób mamy ponowną szansę na wynegocjowanie nowych warunków kredytowania, wysokości raty i obniżenia kosztów. Kredyt refinansowy daje nam więc możliwość zmiany starego, drogiego zobowiązania, na nowe i znacznie tańsze oraz łatwiejsze w spłacie.

W jakiej sytuacji warto sięgnąć po kredyt refinansowy

Będzie to więc idealne rozwiązanie dla osób, które:

– wzięły kredyt w momencie kiedy były one bardzo drogie,

– mają ratę, której wysokość stanowi dla nich zbyt duże obciążenie i chcą ją zmniejszyć,

– chcą zmniejszyć koszty kredytowania,

– zamienić drogi kredyt na tani kredyt,

– z innego powodu chcą zmienić wierzyciela.

Warto więc nie tylko poszukać najlepszego kredytu ale również, zwłaszcza przy kredytach długoterminowych, co jakiś czas sprawdzać aktualną ofertę, aby zweryfikować czy refinansowanie kredytu nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.