Kredyt inwestycyjny – rozwiązanie dla przedsiębiorców

Kredyt inwestycyjny – rozwiązanie dla przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to zawsze konieczność rozmaitych inwestycji. Tylko wtedy przedsiębiorstwo ma szansę się rozwijać. Nie każdego jednak stać na kupno nowych maszyn, samochodów czy wyposażenia biurowego. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt inwestycyjny, który pozwala zadbać o to, aby w firmie nigdy niczego nie brakowało.

Co można zrobić z pieniędzmi z kredytu inwestycyjnego?

Kredyt inwestycyjny – jak sama jego nazwa wskazuje – jest po to, aby przeprowadzić można było rozmaite inwestycje. Z pomocą pozyskanych na jego drodze środków finansowych można zakupić nową linię produkcyjną, komputery do biura, nieruchomości czy maszyny.

Wiele osób nie jest świadomych tego, że pieniądze z kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć także na kupno papierów wartościowych. W efekcie pozyskane pieniądze procentują.

Kto może uzyskać kredyt inwestycyjny?

Jest to rozwiązanie, które stworzono z myślą o firmach różnego rodzaju. Banki kierują swoją ofertę zarówno do starych wyjadaczy na rynku, jak i tych, którzy dopiero stawiają na nim swoje kroki.

Warto pamiętać, że w przypadku firm długo obecnych na rynku szanse na uzyskanie kredytu inwestycyjnego są oczywiście większe. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że firmy dopiero zaczynające swoją działalność kredytu nie dostaną.

Warunki, które trzeba spełnić

Aby uzyskać w banku kredyt inwestycyjny, trzeba przede wszystkim spełnić szereg warunków. Bank musi mieć pewność, że zaplanowana przez nas inwestycja ma sens i doprowadzi do osiągnięcia realnych zysków. Dla banku duże znaczenie ma także zdolność kredytowa firmy. Aby móc ją potwierdzić, trzeba przedstawić zestawienia finansowe.

Jeżeli firma wcześniej zaciągała już kredyt, to bank zainteresuje się tym, czy raty spłacane były w terminie. Liczy się również to, czy nie ma żadnych zaległości w opłacaniu składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz podatków do urzędu skarbowego.

Kredyt inwestycyjny to dobre rozwiązanie, jeśli planujemy inwestycję, a nie mamy środków finansowych, aby ją zrealizować. Trzeba jednak pamiętać, że – jak każdy kredyt – również trzeba go spłacić.