Kredyt dla zadłużonych – skąd wziąć pieniądze mając długi?

Kredyt dla zadłużonych – skąd wziąć pieniądze mając długi?

Kredyt dla zadłużonych – skąd wziąć pieniądze mając długi?

Osoby, które mają problem ze swoimi długami, najczęściej trafiają na listę dłużników oraz muszą zmagać się z konsekwencjami, które niosą za sobą negatywne wpisy w BIK. Niestety taki stan rzeczy utrzymujący się od dłuższego czasu może prowadzić do problemów z zaciągnięciem kredytu w banku. Możliwości dłużnika, jeśli chodzi o zaciąganie nowych kredytów, są mocno ograniczone, a bardzo często są powodem tego, że kredytodawcy odmawiają udzielenia kolejnego zobowiązania. Czy oznacza to, że osoba zadłużona nie ma szans na zaciągnięcie kredytu? Niekoniecznie!

Kredyt dla osób zadłużonych – gdzie można go dostać?

Uzyskanie kredytu będąc osobą zadłużoną, jest bardzo trudne i trzeba liczyć się z tym, że często będziemy stykali się z odmową. Wynika to z faktu, że banki chcą jak najbardziej zminimalizować ryzyko nieudanej transakcji i nie udzielają pieniędzy osobom z niską zdolnością kredytową. Duże restrykcje nakłada także Komisja Nadzoru Finansowego, która skrupulatnie określa zdolność kredytową osoby, która może otrzymać dane zobowiązanie. Nawet najmniejsze zadłużenie może być dla banku sygnałem, że nie należy udzielać Ci nowego kredytu, ponieważ nie poradzisz sobie z jego spłatą.

Rozwiązaniem tego problemu może być wizyta w prywatnych firmach pożyczkowych, które mają nieco mniejsze wymagania względem swoich klientów niż banki. W takich miejscach nawet osoby, które mają długi, mają możliwość na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe są bardziej liberalne, jeśli chodzi o ocenę zdolności kredytowej oraz dobór swoich klientów.

Pomoc doradcy kredytowego

Jeśli po raz kolejny otrzymałeś odmowną decyzję z banku, zmagasz się z długami i potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, to rozwiązaniem może okazać się pomoc doradcy kredytowego. Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się pozyskiwaniem kredytów dla swoich klientów i jest im w stanie znaleźć naprawdę korzystne oferty, które nie są dostępne dla innych klientów banku. Pomoc takiej osoby jest dużym wsparciem podczas procesu ubiegania się o kredyt i może pomóc uporać Ci się z długami oraz konsekwencjami, jakie się z tym wiążą – zobacz tu.

Podsumowanie

Nawet osoba, która ma negatywne wpisy w BIK może otrzymać dodatkową gotówkę, dzięki której upora się ze spłatą ciążących na niej zobowiązań. Na szczęście z zadłużenia można wyjść i jeśli poświęcisz na to trochę czasu, to możesz odbudować swoją zdolność kredytową, która pozwoli Ci na bezproblemowe zaciąganie kredytów w banku.