Jak najszybciej porównać kredyty gotówkowe? | Poradnik

Jak najszybciej porównać kredyty gotówkowe?

Porównanie kredytów gotówkowych to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. To bardzo popularny produkt finansowy, w związku z czym występuje w niemal każdej instytucji finansowej – w wielu przypadkach nie w jednej, a kilku formach i wariantach. Jest więc dużo ofert do porównania, a dodatkowo także sporo parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę, aby przypadkiem nie przepłacić.

Jednocześnie warto poświęcić na to czas, ponieważ różnica w ostatecznym koszcie między poszczególnymi ofertami bywa bardzo odczuwalna. Można w związku z tym sporo zyskać, skutecznie porównując kredyty w celu wybrania tego najlepszego. Tylko jak najszybciej porównać kredyty gotówkowe? W jaki sposób to zrobić, żeby zajęło to jak najmniej czasu, ale jednocześnie zakończyło się podjęciem właściwej decyzji?

Na co zwracać uwagę podczas porównywania kredytów gotówkowych?

Wybierając kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry, które wpłyną na jego ostateczny koszt. Mowa tutaj o oprocentowaniu i prowizji, a także wszelkich opłatach dodatkowych. Istotne jest również to, jakich zabezpieczeń wymaga bank.

Przydatnym wskaźnikiem podczas porównywania różnych ofert może być RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) każdej z nich. Jej wysokość zależy zarówno od oprocentowania, jak i od innych kosztów związanych z kredytem, więc daje ona dobry obraz opłacalności danej oferty.

Jak szybko porównać kredyty gotówkowe?

Jest kilka sposobów na porównanie kredytów gotówkowych w Poznaniu, natomiast nie wszystkie z nich są zarówno szybkie, jak i skuteczne. Przykładowo, samodzielne szukanie, analizowanie i porównywanie ofert wielu banków jest bardzo czasochłonne, a skuteczność takiego rozwiązania stoi pod znakiem zapytania. Biorąc pod uwagę, że większość kredytobiorców nie posiada szczególnej wiedzy i kwalifikacji z zakresu bankowości i finansów, jest prawdopodobne, że nawet przy ostrożnym porównaniu, samodzielne próby wyboru kredytu zakończą się podjęciem kiepskiej decyzji.

Jeśli zaś chodzi o drugie dostępne rozwiązanie, a więc skorzystanie z dostępnych za darmo w Internecie porównywarek, to jest ono szybkie, ale jego skuteczność również nie należy do najwyższych. Może się zdarzyć, że wyniki w takiej porównywarce bądź rankingu będą nieaktualne lub po prostu niewłaściwe. Zazwyczaj nie wiemy, kto stoi za takim portalem, możliwe więc, że osoba ta również nie ma wysokich kompetencji i popełni jakiś błąd.

Jednak bez obaw – szybkie i skuteczne porównanie kredytów jest możliwe. W tym celu trzeba po prostu skontaktować się z dobrym ekspertem kredytowym. Jego doświadczenie pozwoli mu porównać kredyty w krótkim czasie, a szeroka wiedza i kwalifikacje umożliwią bezbłędne wyselekcjonowanie najlepszej dostępnej oferty.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie