Dla kogo jest zalecane ubezpieczenie na życie?

Dla kogo jest zalecane ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest produktem ochronnym, który gwarantuje osobie ubezpieczonej i beneficjentom niezbędne wsparcie ekonomiczne, aby mogli spokojnie sprostać nieoczekiwanym sytuacjom i jak najlepiej kontynuować swoje życie. Z niewielką opłatą miesięczną, beneficjenci otrzymają kapitał ubezpieczony w momencie wystąpienia zdarzenia.

Dla kogo jest zalecane ubezpieczenie na życie?

Możesz myśleć, że nie potrzebujesz ubezpieczenia na życie, ponieważ jesteś młody lub nie masz jeszcze dzieci. Powinieneś wiedzieć, że ubezpieczenie na życie jest zalecane w każdym wieku, niezależnie od tego, czy prowadzisz niezależny tryb życia, czy masz rodzinę z dziećmi na utrzymaniu. Jeśli jesteś uzależniony wyłącznie od swoich bieżących dochodów, posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej dostosowanej do Twoich potrzeb jako singiel pozwoli Ci na uzyskanie niezbędnego wsparcia finansowego w przypadku, gdy np. całkowita i trwała niepełnosprawność uniemożliwi Ci powrót do pracy.
Jeśli mieszkasz z rodziną, ubezpieczenie na życie gwarantuje, że w przypadku całkowitej i trwałej niezdolności do pracy, a nawet śmierci, finanse rodziny nie ucierpią, nawet jeśli Twoja pensja zostanie obniżona, a Twoja rodzina będzie w stanie pokryć przyszłe wydatki, takie jak wychowywanie dzieci.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie z kredytem hipotecznym?

Czy wiedziałeś, że najczęstszy wiek śmierci wśród osób z zaległym długiem to 56 lat? 20% osób zadłużonych umiera przed 46 rokiem życia, a 75% w chwili śmierci nie ukończyło 60 roku życia. Główną przyczyną zgonów wśród osób w wieku od 40 do 76 lat są guzy i choroby układu krążenia. Są to często nieoczekiwane przyczyny, co świadczy o tym, jak ważne jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego na życie dla ochrony finansów rodziny w przypadku śmierci.
Między 30 a 50 rokiem życia jest to okres naszego życia, w którym ponosimy największe obowiązki ekonomiczne i rodzinne, z wydatkami wynikającymi na przykład z edukacji dzieci i kredytu hipotecznego. Dlatego właśnie jest to idealny wiek do zawarcia ubezpieczenia na życie. Pamiętaj jednak, że im młodszy jesteś, tym niższa będzie twoja składka na ubezpieczenie na życie.

W ten sposób, w przypadku przedwczesnej śmierci, rodzina zostałaby przynajmniej częściowo zwolniona z obciążenia hipotecznego. Ponadto, dzięki nowej ustawie o kredytach hipotecznych, nie ma już obowiązku wykupywania ubezpieczenia na życie w banku, w którym podpisuje się kredyt hipoteczny, ale można to zrobić za pośrednictwem zaufanego biura maklerskiego.