Wyposażenie szkoły - w jakie meble szkolne warto zainwestować?

Wyposażenie szkoły – w jakie meble szkolne warto zainwestować?

Wyposażenie szkoły – w jakie meble szkolne warto zainwestować?

Jednym z ważniejszych miejsc dla naszych dzieci, gdzie spędzają znaczą większość czasu w ciągu dnia jest właśnie szkoła. Dlatego ważne jest, aby dzieci czuły się w niej komfortowo, było im miło i przytulnie, a jednocześnie by mogły się swobodnie uczyć i rozwijać. Dobrze wyposażona szkoła powinna stwarzać odpowiednie warunki zarówno do kształcenia, być dostosowana do wieku uczniów, a także pozwalać na rozwój fizyczny i wspierać uprawianie sportu wśród dzieci.

W jakie meble szkolne zatem warto zainwestować, aby spełniały one wszystkie wymagania zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz były zgodne z normami BHP? Poniżej przedstawiamy krótki przegląd mebli dostępnych na rynku.

Meble szkolne – wyposażenie sali lekcyjnej

Podstawowy warunek jaki powinny spełniać ławki i krzesła dla uczniów w sali lekcyjnej to odpowiednie dopasowanie ich wysokości do wzrostu uczniów. Najlepiej sprawdzą się ławki z możliwości regulowania wysokości, dzięki temu w jednej klasie mamy możliwość stworzyć odpowiednie warunki do nauki dzieciom o różnym wzroście. Na szczególną uwagę zasługują ławki pojedyncze, ponieważ możemy dostosować je indywidualnie do każdego ucznia, a jednocześnie sprawiają, że dzieci mają poczucie, że jest to ich miejsce i łatwiej jest im o nie zadbać. Dobrze, jeśli taka ławka posiada uchwyt na tornister – pomaga to zadbać o porządek w sali.

Kolejnym jakże ważnym elementem wyposażenia klasy jest oczywiście tablica. Najlepiej sprawdzają się tablice białe, magnetyczne i tzw. suchościeralne. Po takich tablicach można pisać specjalnymi mazakami oraz przyczepiać pomoce dydaktyczne magnesem. W dzisiejszych czasach, gdzie technologia jest coraz bardziej powszechna i obecna niemal w każdej sferze naszego życia, coraz większą popularnością cieszą się tablice multimedialne. Działają one trochę jak duży ekran dotykowy podłączony do komputera. Jest to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia w nowoczesnej szkole.

Wyposażenie na szkolnym korytarzu

Szafki szkolne stanowią kolejny element wyposażenia, które zdecydowanie podniosą uczniom komfort przebywania w szkole. Szafki te to meble szkolne, w których uczniowie mogą przechowywać swoje rzeczy osobiste takie jak: obuwie zmienne czy okrycia wierzchnie, strój gimnastyczny na zajęcia wychowania fizycznego, czy książki, których aktualnie nie używają.

Na rynku dostępne są nowoczesne szafki w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dostosować do wzrostu uczniów i ich potrzeb. Można zakupić szafki skrytkowe, które pomieszczą niewielką ilość rzeczy, lub większe szafki, w których spokojnie można powiesić np. kurtki. Świetnym rozwiązaniem jest zakup szafek z jednolitym systemem kluczyków, do których jest dodawany klucz dyrektorski umożliwiający otwarcie każdej szafki.

Na korytarzu, prócz wymienionego wyposażenia powinny również znaleźć się gabloty i tablice informacyjne. Gabloty dobrze sprawdzą się do eksponowania medali i pucharów zdobytych przez uczniów na różnych zawodach i konkursach. Na tablicach informacyjnych nauczyciele mają możliwość umieszczania wszystkich niezbędnych wiadomości, z którymi powinni zapoznać się uczniowie i rodzice, a więc regulaminy, zasady oraz inne niezbędne informacje związanie z prawidłową organizacją szkoły. Można tu również zawiesić plakaty i ulotki dotyczące ważnych konkursów czy wydarzeń okolicznościowych.

Organizując meble szkolne dla nauczycieli warto również zwrócić uwagę na gabloty do przechowywania map i planów oraz innych eksponatów i pomocy dydaktycznych np. w pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej.

Więcej na temat szafek i innych mebli szkolnych znajdziesz na https://www.wyposazeniegaudia.pl/

Dodaj komentarz